Co warto wiedzieć?

Dowiedz się więcej sprawdzając nasze wpisy!

Blog

Najnowsze wpisy

Krystyna Mancewicz • 3 czerwca 2024

Czy dorośli pacjenci mogą mieć ładne zęby?

Krystyna Mancewicz • 22 kwietnia 2024

Czy dentysta może być pożądany?

Pozostałe wpisy

Krystyna Mancewicz • 16 kwietnia 2024

Stomatologia (nie)współczesna

Stomatologia (nie)współczesna

uśmiech 2

Krystyna Mancewicz • 22 listopada 2023

Zmień swój uśmiech!

Wakacje w pełni, chociaż wydaje mi się, że ruch na ulicach jest zbyt duży jak na tą porę roku. Czyżby zmieniły się nasze preferencje? Nie chcemy opuszczać murów miasta w okresie letnim? Bardzo lubię Warszawę o tej porze roku, ale ten rok nie przypomina mi poprzednich lat. Czy to dobrze? Nie wiem. Podążając tym tokiem rozumowania wpadłam na pomysł cyklu artykułów- jaki ma wpływ na nasze życie może mieć zmieniony uśmiech, czyli nowy? Czy zmiana koloru włosów, nowa fryzura, inny kolor tęczówki, utrata wagi jest tak bardzo zauważalna dla nas, a także dla ludzi nas otaczających? Chyba nie.

Krystyna Mancewicz • 26 lipca 2023

Przebarwienia zębów

Najczęstszą przyczyną naszych kłopotów z zębami są właśnie różnego rodzaju przebarwienia. Ich likwidacja, w przypadku prawidłowo ukształtowanych, lecz przebarwionych zębów jest wysoce pożądana. Najtrudniejsze do likwidacji są przebarwienia tetracyklinowe, żółte, żółtobrązowe, szare, brązowe przebarwienia mają bardzo zmienną intensywność. Są one zazwyczaj rozproszone, ale mogą występować pasma- zazwyczaj obustronne i dotyczą kilku zębów w obu łukach.

Krystyna Mancewicz • 24 lipca 2023

SZEROKI UŚMIECH- JEGO ANALIZA

Jaki jest uśmiech Twoich marzeń? Punktem odniesienia i ponadczasowym wzorcem są zawsze zęby. A nasze poczucie estetyki, niezależnie od stylu życia i poglądów wyklucza jakikolwiek inny kolor, oprócz białego. Białe zęby są synonimem ich zdrowia, a także zdrowia całego organizmu. Drugim czynnikiem jest tzw. estetyka czerwona czyli tkanki miękkie.. Białe zęby same w sobie nie zapewniają pięknego uśmiechu. Musza one harmonizować z innymi tkankami, z całą twarzą i osobowością człowieka. Na co zwracamy uwagę?

Krystyna Mancewicz • 20 czerwca 2023

Lek na próchnicę. Jak działa Curodont Repair?

Próchnica to poważna choroba. Powodujące ją bakterie nie tylko niszczą zęby, ale także narządy wewnętrzne. Każde odkrycie medycyny, które pomaga zwalczać próchnicę jest na wagę złota. Ten wpis poświęcę farmakologicznemu sposobowi regeneracji szkliwa w początkowej fazie próchnicy. Podkreślam, że w początkowej, bo cudów nie ma. Jeśli już zrobiła się w zębie dziurka, to konieczny jest zabieg na fotelu dentystycznym. Nawet widoczny gołym okiem ubytek bez problemu uzupełnimy i to bezboleśnie. Ale zanim najtwardsza i najodporniejsza tkanka, jaką jest szkliwo, zostało przez bakterie dosłownie przetrawiona na wylot, to dałoby się coś zrobić bez wiertła lub lasera.

Krystyna Mancewicz • 1 czerwca 2023

Szczepionka przeciw próchnicy

Prace nad nią trwają zarówno w Chinach, Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Są już na tyle zaawansowane, że ponoć preparat ten wykazuje ok. 70 % skuteczności. Oczywiście na myszach. Czy to oznacza, że pożegnamy się z dentystą na dobre? Czy wkrótce staniemy w kolejce w wybranym przez nas placówce medycznej? Nie, muszę Was rozczarować. Ta szczepionka będzie dedykowana dla dzieci do 3 roku życia. Jest to najlepszy i najbardziej skuteczny okres do szczepienia. Jeśli uda się zakwalifikować bakterie przed ich zasiedleniem się w jamie ustnej niemowląt, szczepionka będzie mogła zapewnić ochronę przed próchnicą na całe życie.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6