Ortodoncja cyfrowa

Ortodoncja cyfrowa to nowoczesna i niezwykle skuteczna metoda leczenia stomatologicznego. Jeżeli nie czujesz się komfortowo z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi; widok klamer, śrub i zamków w jamie ustnej wywołuje u Ciebie dyskomfort – skorzystaj z innej możliwości, jaką oferuje nasz gabinet stomatologiczny. Doświadczony ortodonta stomatologiczny zaproponuje Ci wstawienie biokompatybilnych szyn z tworzywa, które są prawie niewidoczne i pokrywają się z zębami. To sprawdzona i niezwykle skuteczna metoda korekcji wad zgryzu.

Klinika stomatologicznej Artodonto zapewnia pacjentom nowoczesne metody leczenia wad zgryzu, oparte na zaletach, jakie wniosła w pracę stomatologów ortodoncja cyfrowa. Oferujemy leczenie wad zgryzu między innymi za pomocą Systemu CA® Clear Aligner.


Ten nowoczesny system jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów. Umożliwia korygowanie wad zgryzu bez użycia mało estetycznych klamer, śrub czy zamków stosowanych w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.

Zamiast metalowych elementów wykorzystywane są transparentne, biokompatybilne szyny z tworzywa, praktycznie niezauważalne dla otoczenia.

Oprócz walorów estetycznych Clear Aligner niewątpliwie ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej. Clear Aligner można bez żadnego problemu zdjąć z zębów i oczyścić je w każdej chwili.

 

Lekarz ortodonta w naszej klinice wykona szyny CA® Clear Aligner przeznaczone specjalnie dla Ciebie!

Podczas każdego etapu leczenia używa się trzech alingerów o różnych grubościach. Pacjent samodzielnie zakłada je w odpowiedniej kolejności. Zmieniane alingery wywierają odpowiedni nacisk na zęby, dzięki czemu wada zgryzu jest sukcesywnie korygowana. Komfort leczenia jest wysoki także dlatego, że nacisk na zęby jest delikatny.

Grubość tych indywidualnie wykonanych alignerów wynosi od 0.5 do 0.75 mm, co wpływa na wysoki komfort leczenia – są one praktycznie niezauważalne w ustach i można w nich rozmawiać bez żadnego problemu.

W trakcie leczenia pacjent wielokrotnie zmienia szyny, które będą indywidualnie dopasowane do postępów leczenia oraz będą prostowały korygowały krok po kroku wady zgryzu.

Systemu CA® Clear Aligner to wyjątkowo komfortowa metoda korekcji nieprawidłowo ustawionych zębów oraz optymalne efekty leczenia.

  • Już ponad 70 000 pacjentów zostało wyleczonych dzięki metodzie CA® Clear Aligner
  • Systematyczne stosowanie komfortowo koryguje wadę zgryzu

Metoda leczenia CA® Clear Aligner została opracowana przez niemiecką firmę Scheu Dental, aby korygować wady zgryzu w sposób wyjątkowo estetyczny. Jej skuteczność potwierdziła się na całym świecie w wielu klinicznych przypadkach.

Ogólnie mówiąc wiele nieprawidłowo upozycjonowanych zębów można leczyć przy zastosowaniu  CA® Clear Aligner. Kilka z takich wad prezentujemy na przykładach poniżej.

Uwaga. Tylko certyfikowany lekarz ortodonta może wyprostować Twoje zęby przy stosowaniu tej metody i właśnie taki certyfikowany ortodonta czeka na Ciebie w naszej klinice Artodonto. Z przyjemnością przedstawi możliwości leczenia systemem CA® Clear Aligner. Umów się na wizytę.

Przykłady efektów terapii z zastosowaniem CA® Clear Aligner:

Typowy proces leczenia przebiega następująco:

Badanie / Konsultacja

Ortodonta w klinice Artodonto zbada pozycję Twoich zębów i oceni możliwości leczenia z zastosowaniem metody CA® Clear Aligner

Wykonanie modelu

Jeżeli zdecydujesz się na leczenie CA® Clear Aligner, lekarz ortodonta wykona wyciski Twoich zębów i przygotuje model sytuacyjny.

Set-Up i wykonanie szyn

W oparciu o model sytuacyjny wykonamy symulację komputerową – pojedyncze zęby w modelu delikatnie przesuwane. W rezultacie otrzymywany jest tzw. Set-Up, który będzie podstawą do wykonania pierwszych szyn CA® Clear Aligner. Twój ortodonta w Artodonto wykona początkowo 3 szyny CA® Clear Aligner, które będziesz nosić w odpowiedniej kolejności i przez około 1-2 tygodni.

Adaptacja

Przy następnej  wizycie otrzymasz pierwszy zestaw szyn CA® Clear Aligner. Twój ortodonta skontroluje prawidłowe dopasowanie Twoich pierwszych szyn. Poczujesz jedynie delikatny nacisk na Twoje zęby, który oznacza, że zęby są przesuwane w odpowiedni sposób.

Pierwszy etap stosowania

W przeciwieństwie do innych systemów, leczenie szynami CA® Clear Aligner będzie obejmowało stosowanie 3 szyn na każdym etapie leczenia, które zostaną wykonane  materiału o różnej grubości. Przez pierwszy tydzień będziesz stosował najcieńszą szynę, która zagwarantuje delikatne przesuwanie zębów przy zastosowaniu niewielkiego nacisku. W następnym tygodniu będziesz stosować trochę grubszą szynę, a w czwartym najgrubszą. Taka procedura zapewnia przesuwanie zębów w bezpieczny i delikatny sposób.

Postępy leczenia

Po 3 tygodniach noszenia pierwszego zestawu szyn, lekarz ortodonta pobierze kolejny wycisk i skontroluje postępy leczenia. Bazując na zmienionej pozycji zębów zostanie wykonany kolejny zestaw szyn do zastosowania krok po kroku zgodnie z powyższymi procedurami. Procedury te będą powtarzane aż do momentu uzyskania założonych rezultatów. Po leczeniu zaleca się stosowanie w nocy tzw. szyn retencyjnych CA®  przez okres 12 miesięcy, aby utrwalić efekty leczenia.

Podsumujmy – CA® Clear Aligner to nowoczesny, komfortowy i estetyczny system leczenia wad zgryzu:

  • są przezroczyste i praktycznie niewidoczne
  • mogą być wyjęte w każdym momencie, np. do jedzenia
  • są łatwe w czyszczeniu
  • nie wpływają na Twoją naturalną mowę
  • są wykonywane indywidualnie dla Ciebie i dopasowywane do postępów leczenia
  • są komfortowe w stosowaniu – tylko na początku leczenia może być wyczuwalny delikatny nacisk na zęby

Zapraszamy na wizytę w klinice stomatologicznej Artodonto – KONTAKT

Aleksandra Myrda

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6