Wybielanie zębów Beyond

Osiągnięcie białych i zdrowych zębów wcale nie musi być niemożliwe. Wybielanie zębów Beyond to nowoczesna i skuteczna metoda, dzięki którym w krótkim czasie Twoje zęby będą olśniewająco białe. Jak działa Beyond? Lekarz dentysta w pełni kontroluje proces wybielania. Urządzenie wybielające emituje zimne światło o wysokiej częstotliwości, które znacząco przyspiesza wybielanie zębów. Użyciu nadtlenku wodoru daje ekspresowe efekty, bo zęby zmieniają swój odcień na bielszy już nawet po trzydziestu minutach. Stomatologia estetyczna polegająca na wybielaniu zębów to popularna i skuteczna opcja dla każdego.

Wybielanie zębów Warszawa

Zapraszamy do Artodonto na nowoczesne wybielanie zębów, dzięki urządzeniu Beyond. Z nami przywrócisz promienny uśmiech w krótkim czasie!

Przeczytaj częste pytania i odpowiedzi

Wybielanie zębów warszawa - białe zęby

1. Jaka jest przyczyna, że zęby przestają być naturalnie białe i pojawiają się przebarwienia?

Codzienne picie kawy, herbaty, kolorowych napojów, spożywanie żywności z barwnikami oraz palenie papierosów sprawia, że z czasem zęby tracą swoją biel. Zmiany spowodowane wiekiem, urazy, degeneracje nerwów także przyczyniają się do nieestetycznych przebarwień. Niektóre leki (tertracykliny), nadmierna ilość fluoru w okresie kształtowania się uzębienia mogą powodować przebarwienia twardych tkanek zęba .

2. Jak powinniśmy dbać o zęby w domu, aby zachować naturalna biel?

Właściwa higiena jamy ustnej, odpowiednia pasta i szczoteczka do zębów, regularna wymiana, co najmniej raz na 2-3 miesiące szczoteczki do zębów. Nici dentystyczne, używane przynajmniej raz dziennie wieczorem, gdyż wtedy możemy więcej czasu poświęcić. Wszystko to chroni zęby przed próchnicą, przebarwieniami i odkładaniem się płytki nazębnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3. Jakie są możliwe metody wybielania zębów w gabinetach stomatologicznych?

Najbardziej wygodną i bezpieczną metodą wybielanie zębów jest urządzenie wybielające Beyond Emituje ono zimne, niebieskie światło o wysokiej częstotliwości, które aktywuje i przyspiesza proces wybielania. Jest to technika sprawdzona klinicznie i bezpieczna. W trakcie zabiegu osłaniamy dziąsła specjalnym koferdamem. Substancją wybielającą jest żel – 35% roztwór nadtlenku wodoru. On sprawia, że po 30 minutach zęby są dużo bielsze. Metoda nakładkowa jest stosowana przez pacjenta w domu. Żel wybielający jest aplikowany do specjalnej, indywidualnej nakładki, którą umieszcza się na zębach. Podczas rozkładu aktywnego składnika żelu, tlen jest wchłaniany w szkliwo i zębinę, sprawiając, że w miarę upływu czasu zęby są coraz jaśniejsze.

4. Czy zabiegi te są dla zębów bezpieczne i czy istnieją przeciwwskazania do wybielania?

Obydwie metody są całkowicie bezpieczne. Zimne światło stosowane w systemie Beyond nie powoduje podrażnienia nerwów, środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza zębów. Czasami może pojawić się nadwrażliwość, która nie oznacza nic złego i znika po ok. 3 dniach. Nie powinno się wybielać zębów kobietom w okresie ciąży oraz karmiącym. Jednak z tego co nam wiadomo, nie było badań dotyczących ewentualnych ubocznych działań preparatu na rozwijający się organizm.

 

maszyny - wybielanie zębów warszawa

5. Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Zęby zawsze będą bielsze niż były. Efekt wybielania jest zależny od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania się. Przeważnie kolor osiągnięty po zakończeniu kuracji z nakładkami utrzymuje się od 8 do 16 miesięcy, natomiast po zastosowaniu lampy 2 lata. Jeśli występuje jednak indywidualna tendencja do szybszego pogarszania się koloru zębów, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia kuracji przypominającej. Stosując preparaty do podtrzymywania efektu wybielania, można zachować idealnie białe zęby przez długie lata.

 

6. Czy można wybielić zęby martwe?

Wybielanie zębów martwych jest możliwe. W tym przypadku preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba i zakłada się szczelny opatrunek tymczasowy na czas ok 3 dni. Jeżeli efekt jest niewystarczający, zabieg można powtórzyć kilkakrotnie.

7. Czy po zabiegu trzeba stosować się do szczególnych wskazań, np. w stosunku do tego co jemy lub pijemy?

Przez przynajmniej 48 godzin należy zachować białą dietę. Należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, czerwonego winna i innych „kolorowych” napojów oraz pokarmów zawierających barwniki (cokolwiek co pozostawiłoby plamę na białym ubraniu nie powinno być spożywane).

Paulina Kuc

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6