Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo dokładny zabieg, który zwiększa szansę skutecznego leczenia endodontycznego. Dzięki niemu endodonta stomatologiczny ma lepsze wgląd w leczonego zęba i potrafi wykonać precyzyjniejsze ruchy. Endodoncja jest bardzo złożoną dziedziną leczenia stomatologicznego. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że optymalnie wypełnione kanały zęba oraz umiejętnie odbudowany ząb, będą służyły Ci przez długi czas. Jeśli zmagasz się z problemami z uzębieniem – zapisz się do nas na wizytę i uratuj swój piękny uśmiech.

Mikroskop - leczenie pod mikroskopem

Mikroskop zabiegowy

Mikroskop zabiegowy pozwala na powiększenie pola zabiegowego, dzięki czemu ma szczególne zastosowanie w endodoncji. Wytłumaczmy od razu, co to jest endodonacja. Leczenie kanałowe zębów. I od razu wiadomo, dlaczego potrzebna jest dobra widoczność w bardzo trudno dostępnym miejscu. Mikroskop szczególnie ułatwia wykonanie precyzyjnych zabiegów stosowanych także w protetyce, chirurgii czy też w periodontologii.

Praca pod mikroskopem pomaga nam nie tylko w leczeniu zobliterowanych kanałów, w znajdowaniu dodatkowych kanałów w zębie, w usuwaniu złamanych narzędzi z kanału zęba – to ostatnie brzmi okropnie, ale na wszelki wypadek lepiej wiedzieć, jak to zrobić. Mikroskop zabiegowy to jest także doskonałe narzędzie dla chirurga stomatologicznego i protetyka.

Aby leczenie przebiegało jak najsprawniej, mamy do dyspozycji:

  • radiowizjografię
  • nowoczesne systemy opracowania kanałów
  • endometr – pozwala na  pomiar długości kanałów
  • systemy dźwiękowe i ultradźwiękowe do opracowywania i udrażniania kanałów zębowych

Leczenie pod mikroskopem – ważny element endodoncji

Leczenie pod mikroskopem - Warszawa

Nasza klinika stomatologiczna (Warszawa) gwarantuje Pacjentom specjalistyczne leczenie pod mikroskopem, które stosujemy najczęściej podczas skomplikowanego leczenia kanałowego zęba. Leczenie pod mikroskopem jest bardzo bezpieczne – niweluje ryzyko złamania narzędzia w kanale zęba, zwiększa precyzję ruchów wykonywanych przez stomatologa, a także pozwala na niezwykle szczegółowe opracowanie każdego kanału w chorym zębie. Takie postępowanie znacznie podnosi skuteczność leczenia i sprawia, że ząb po zakończonych zabiegach może służyć Pacjentowi jeszcze przez wiele lat.

Leczenie pod mikroskopem jest gwarancją dobrze wykonanego zabiegu i metodą stosowaną przez najlepszych stomatologów na świecie – w tym przez lekarzy endodontów pracujących w gabinetach stomatologicznych Artodonto (Warszawa). Wykorzystanie mikroskopu znacząco ułatwia pracę lekarzowi, dzięki czemu leczenie kanałowe może przebiegać dużo sprawniej i szybciej. Dzięki nowoczesnemu leczeniu z wykorzystaniem mikroskopu nie rozkładamy już zabiegów – tak jak kiedyś – na kilka lub nawet kilkanaście wizyt. Warszawa jest głównym obszarem naszej działalności, jednak zachęcamy również Pacjentów z całego regionu do podjęcia leczenia w naszej klinice stomatologicznej.

Adrianna Płaza

lek. dentysta

Paulina Kuc

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6