Protetyka Warszawa

Leczenie protetyczne ma na celu w pierwszej kolejności przywrócić Ci zdolność do swobodnego przeżuwania pokarmów za pomocą protez lub uzupełnień koronami protetycznymi. Protetyka stomatologiczna to istotna dziedzina, bez której stomatologia nie byłaby tym, czym jest. Protetyk z odpowiednim podejściem i wiedzą jest dla Ciebie trudny do znalezienia? Możesz zakończyć poszukiwania, bo jesteś w dobrym miejscu. W naszym gabinecie zyskasz nie tylko starannie wykonaną protezę, która usprawni proces przeżuwania jedzenia. Przywrócimy Ci również atrakcyjny wygląd zębów i komfort uśmiechu.

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Leczenie protetyczne odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone przywraca funkcję narządu żucia oraz uwzględnia fonetykę i estetykę. Jama ustna jako początek układu pokarmowego to nie tylko zęby, błona śluzowa i stawy skroniowo-żuchwowe. To także mięśnie mimiczne, gardło, krtań. Prawidłowo wykonane protezy, stałe czy też ruchome, nie zaburzają tej jakże skomplikowanej współpracy poszczególnych narządów. Uwzględniając czynnościowe aspekty nowoczesnej protetyki, lekarz protetyk odtwarza pierwotne warunki zgryzowe, przywracając tym samym prawidłową fonetykę i fizjonomię oraz zapobiega destrukcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli skoncentrujemy się tylko na zębach zawęzimy nasze pole wiedzenia. Bez oceny i analizy rysów twarzy, położenia oczu, nosa, bródki, warg nie jesteśmy w stanie prawidłowo wykonać uzupełnienia protetycznego, nawet jeżeli to są tylko pojedyncze korony lub licówki porcelanowe.


Protezy ruchome – wykonane z akrylu lub z tworzywa poliwęglanowego w przypadku tzw, bezzębia. Zazwyczaj wykonuje się je u osób w podeszłym wieku, gdy trzeba uwzględnić zmiany geriatryczne.

Zanik wyrostka zębodołowego zmiany , dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, zmiany w rysach twarzy – zapadające policzki i wargi, Skrócony dolny odcinek twarzy z wysunięciem żuchwy, głębokie bruzdy na górnej wardze a nawet ilość i jakość śliny. Uwzględnienie tych i jeszcze wielu innych czynników w wykonawstwie protez całkowitych zazwyczaj uwieńczy sukcesem leczenie bezzębia.

Protezy osiadające – częściowe tzw. śluzówkowe często nazywane wstępem do bezzębia. Proces technologiczny podobny jak w przypadku protez całkowitych , niższy stopień trudności spowodowany tzw. cząstkowym uzębieniem. Wykonywane są zazwyczaj w przypadku, kiedy nie możemy wykonać protezy szkieletowej, overdenture lub uzupełnień stałych.

Protezy szkieletowe – w odróżnieniu od protez osiadających nie powodują zaników kości , opierają się na zębach i śluzówce bezzębnego wyrostka zębodołowego.
Składają się z trzech elementów:
– szkielet – metalowa baza, wykonana ze stopu metali lub tytanu,

– akrylowe elementy imitujące brakujące tkanki,

– zęby.

Protezy natychmiastowe – są często nazywane jako protezy przedchirurgiczne, protezy tymczasowe lub przejściowe. Wykonywane są zazwyczaj na podstawie wycisku, który pobieramy przed usunięciem zębów a wprowadzane do jamy ustnej bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym. Pozwala to na znaczne zmniejszenie procesu zaniku wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zębów. Ma także aspekt psychologiczny pacjent nie przeżywa szoku spowodowanego przymusowym bezzębiem.
Overdenture

Protezy overdenture– zapewniają wysoki komfort dla pacjenta, spełniają wymagania estetyczne i funkcjonalne. W protezach overdenture wykorzystujemy pozostałe w jamie ustnej uzębienie.

15

UZUPEŁNIENIA STAŁE

Korony protetyczne – metalowe, licowane porcelaną lub kompozytem, pełnoceramiczne oraz korony na bazie tlenku cyrkonu lub tlenku aluminium, które są doskonałą alternatywą dla pozostałych, jeśli chodzi o walory estetyczne i stopień dopasowania do filaru zęba.
Korony pełnoceramiczne oraz korony wykonane z tlenku cyrkonu lub tlenku aluminium posiadają właściwości zbliżone do naturalnych zębów. Praktycznie są one nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
Licówki porcelanowe – to estetyczne uzupełnienie, spotyka się z dużą akceptacją ze strony pacjentów, którzy są bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania.

Licówki porcelanowe jako estetyczne uzupełnienie stałe, doskonale imitują naturalne zęby. Dzięki rozwojowi odpowiednich materiałów i nowoczesnej technologii mamy gwarancję uzyskania naturalnego wyglądu zębów oraz pewność, że w każdym oświetleniu zachowujemy wszystkie właściwości naturalnych zębów. Przy niezbyt dużej ingerencji w tkanki zęba osiągamy duże zmiany w kształcie, kolorze i ustawieniu zębów. W związku z tym są też mniejsze dolegliwości poreparacyjne. Licówka ceramiczna jest bardzo cienka, zlewa się ona optycznie z naturalnymi zębami (tzw. efekt kameleona). W związku z tym granica uzupełnienia pozostaje niewidoczna. W przypadku licówek problemu nie stanowią takie zjawiska jak fizjologiczne obniżenie dziąsła lub recesje, powstałe wskutek urazu podczas czyszczenia zębów (pomimo poinformowania pacjenta).

Główną zaletą jest niewielka redukcja tkanki zęba – od 3 do 30%. Oczywiście sposób preparacji jest uzależniony od indywidualnego stanu uzębienia. Licówki porcelanowe więc atrakcyjną alternatywą dla koron.

Duża odporność na ścieranie, bardzo dobry efekt estetyczny, biozgodność materiału z jakiego są wykonane, czyli porcelany, małe ryzyko powikłań – wszystko to sprawia, że z przyjemnością oferujemy naszym pacjentom tę formę uzupełnienia.

Przeciwwskazania:

  • rozległe ubytki w tkance zęba
  • złamania zębów
  • zęby za krótkie, ubytki krawędzi siecznej i ich nieestetyczny przebieg
  • anomalie w ustawieniu zębów (braki zębowe, zęby obrócone, przechylone)
  • przebarwienia zębów
  • utrata wysokości zwarcia
  • bulimia

Inlay-Onlay
Inlay/ Onlay– często stosowane w przypadku dużych ubytków szkliwa i zębiny oraz w zębach leczonych kanałowo, których jeszcze nie musimy odbudowywać za pomocą korony protetycznej i wkładu. Są najczęściej wykonywane z kompozytu i porcelany, ale także ze stopu złota. Złoto posiada właściwości bakteriostatyczne, czyli zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej.
most

Mosty – w przypadku niewielkich braków zębowych most jest alternatywnym rozwiązaniem dla leczenia za pomoca implantów. Jednakże wymaga opracowania, czyli oszlifowania zębów sąsiadujących z odcinkiem bezzębnym. Mosty mogą być wykonane z porcelany napalanej na stop metali lub na bazie tlenku cyrkonu. Dobrze wykonany most trudno jest odróżnić od naturalnych zębów- aczkolwiek zasadniczą wadą jest konieczność szlifowania własnych zębów, czyli ich osłabienia.

Most adhezyjny – najczęściej stosowany w trakcie leczenia implantologicznego jako uzupełnienie tymczasowe. Most adhezyjny nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Jest słabszy od mostu klasycznego, siłą rzeczy jest więc ograniczony do pojedynczych ubytków, zazwyczaj w odcinku przednim.

Protetyka stomatologiczna – Warszawa

Protetyka stomatologiczna to specjalność naszego gabinetu dentystycznego, którego siedzibą jest Warszawa. Dbamy o komfort Pacjentów, korzystamy z najwyższej jakości materiałów oraz zapewniamy fachową pomoc i opiekę, dzięki czemu nasz protetyk jest najlepszym wyborem dla każdego Pacjenta pragnącego otrzymać wysokiej jakości protezę. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie ceny może dyktować protetyk. Warszawa jest miejscem, w którym cenniki protetyków są szczególnie wysokie, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, oferując specjalistyczne usługi protetyczne w konkurencyjnych cenach.

Komfort i piękny uśmiech na co dzień!

Protetyka stomatologiczna jest niezwykle precyzyjną dziedziną stomatologii. W Artodonto kładziemy więc szczególny nacisk na to, by nasz protetyk wykonywał swoją pracę z należytą starannością i dbałością o szczegóły – wygoda protezy ma bowiem decydujący wpływ na chęć Pacjenta do codziennego jej stosowania i ćwiczenia całego zgryzu. Protetyka stomatologiczna w Artodonto to gwarancja komfortu i pięknego uśmiechu każdego dnia. Warszawa jest siedzibą naszego gabinetu stomatologicznego, jednak ofertę Artodonto kierujemy również do mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy pragną skorzystać z wysokiej jakości usług protetycznych w najlepszej cenie!

Paulina Kuc

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6