Chirurgia implantologiczna

Możliwości leczenia implantologicznego

 

1) Pojedynczy ubytek,

NobelActive_solutions_500_tc

Odbudowa brakującego zęba w postaci implantu i korony porcelanowej jest najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Wszczepienie implantu pozwala uniknąć szlifowania sąsiednich zębów. Implant przejmuje funkcje korzenia naturalnego zęba i przenosi siły żucia na kość. Hamowany jest więc proces zaniku kości.

Decydując się na zabieg możemy być pewni, że osiągniemy także harmonijną całość z pozostałymi zębami. Ostateczna korona porcelanowa będzie łudząco podobna do reszty uzębienia. Unikamy szlifowania sąsiednich zębów, dzięki temu zachowujemy je w stanie nienaruszonym. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu.

2) Kilka brakujących zębów,

NB_000209E_tcm269-33428Most na minimum  dwóch  implantach zapewnia optymalną stabilność oraz doskonałe rezultaty estetyczne i funkcjonalne w przypadku brakujących kilku zębów. Szlifowanie sąsiednich zębów w celu wykonania klasycznego mostu okazuje się zbyteczne. Nie następuje więc ich osłabienie. Ilość wszczepianych implantów zależy od potrzeb protetycznych i warunków kostnych pacjenta. Za uzupełnieniem kilku brakujących zębów przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale również fakt, że kość wyrostka zębodołowego przy braku obciążenia wykazuje tendencje do zaniku.

 

 

3) Bezzębie, czyli całkowity brak zębów

NB_000215E_tcm269-33463-3
Implanty umożliwiają stabilne zakotwienie protezy overdenture w łuku zębowym. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dolnego łuku zębowego, czyli żuchwy. W codziennym użytkowaniu proteza jest stabilnie osadzona w jamie ustnej i może być wyjmowana samodzielnie. Doskonałą alternatywę stanowi most osadzony na min. pięciu implantach. Jest to rozwiązanie zapewniające osiągnięcie maksimum walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6