Stomatologia estetyczna Warszawa

Stomatologia estetyczna odpowiada za to, aby Twój uśmiech był śnieżnobiały, zdrowy i zwracał uwagę swoim estetycznym wyglądem. Zapomnij o wszelkiego rodzaju ubytkach, przebarwieniach i innych problemach, które sprawiają, że nie czujesz się komfortowo podczas uśmiechania. Stomatolog z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami obejrzy każdy z Twoich zębów, doradzi, co zrobić, żeby były zdrowsze i piękniejsze, po czym zaproponuje Ci profesjonalnie przygotowany i przemyślany plan leczenia. Zwalające z nóg, estetyczne uzębienie jest na wyciągnięcie ręki.

Stomatologia estetyczna Warszawa

Stomatologia estetyczna – Warszawa

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii, którego głównym obszarem działań jest poprawa estetyki uśmiechu, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia zębów. W naszym gabinecie stomatologia estetyczna jest jedną z najczęściej świadczonych usług, co świadczy o tym, że Pacjenci pragną cieszyć się nie tylko zdrowym, ale i pięknym uśmiechem. Stomatologia estetyczna pozwala wielu osobom znów pokazywać biały, zdrowy uśmiech bez wstydu związanego z ubytkami, przebarwieniami i innymi defektami. Warszawa jest siedzibą naszego gabinetu, w którym usługi z zakresu stomatologii estetycznej świadczą profesjonaliści wykorzystujący w swej pracy wyłącznie najlepsze materiały, narzędzia i urządzenia. Licówki, korony, wybielanie zębów, korekcja ortodontyczna – wszystkie te usługi Pacjenci mogą znaleźć w jednym miejscu – Klinice

Stomatologicznej Artodonto, której siedzibą jest Warszawa. Serdecznie zapraszamy na konsultację, leczenie zębów i zabiegi estetyczne. W Artodonto Warszawa sprawimy, że znów zaczniesz się uśmiechać – chętniej, częściej i piękniej!

Wykreuj swój uśmiech, uśmiech Twoich marzeń

Skontaktuj się z nami

W stomatologii estetycznej najważniejszym punktem odniesienia i ponadczasowym wzorcem jest zdrowy, żywy ząb. Mimo że zmienia się styl życia, przeobrażeniu ulega moda, a nawet kanony piękna, to nasze poczucie estetyki wyklucza jakikolwiek inny kolor zębów, oprócz białego.

Przebarwienia, starcia zębów, zapalenia, wszelkie choroby (ba! nawet fizjologia) sprawiają, ze zęby nie są już tak białe i piękne jak z chwilą ich wyrżnięcia. Białe zęby są synonimem ich zdrowia, a także zdrowia w ogóle. Ale to nie wszystko. Za  tzw. białą estetyką musi iść w parze estetyka czerwona, czyli stan dziąseł i tkanek przyzębia. Wysoka jakość uzupełnień protetycznych nie jest w stanie zrekompensować widocznych efektów chorób przyzębia.

Białe zęby choć konieczne dla odpowiedniego efektu, same w sobie nie zapewnią  jednak pięknego uśmiechu. Piękny uśmiech to białe zęby harmonizujące z innymi tkankami oraz z całą twarzą i osobowością człowieka. Uśmiech w żadnym wypadku nie może razić swoją sztucznością. Piękny uśmiech w naturalny i charakterystyczny dla każdego człowieka sposób wyraża radość, pogodę ducha, sympatię i mnóstwo innych emocji. Zadbany uśmiech ułatwia okazywanie pozytywnych i pięknych cech ludzkiej osobowości. Dlatego jest tak ważny!

Jeżeli nasz uśmiech nie jest do końca satysfakcjonujący, najwyższy czas to zmienić!

 

stomatolog estetyczny warszawa

ANALIZA UŚMIECHU

Kiedy lekarz zajmujący się stomatologią estetyczną przygląda się zębom, to nie robi tego przypadkowo, ale systematycznie poszukuje odpowiedzi na poniższe pytania.

Czy widoczne są brzegi sieczne górnych zębów w trakcie mówienia i delikatnego uśmiechu?

Kiedy mówimy, delikatnie się uśmiechamy. Nawet w spoczynkowej pozycji żuchwy górne siekacze powinny być częściowo widoczne. W zależności od rasy, płci, wieku oraz wysokości górnej wargi zęby przednie powinny być widoczne w granicach 1-5 mm.
Starcia zębów i spadek napięcia mięśniowego jest odpowiedzialny za tzw. „smutny uśmiech” i odsłonięcie zębów dolnych.

 

Efekt przed i po - stomatologia estetyczna

Czy długość centralnych siekaczy jest prawidłowa?

Linia uśmiechu jest wysklepiona, równoległa do górnej krawędzi dolnej wargi podczas szerokiego uśmiechu.
Jeśli krzywizna łącząca brzegi sieczne centralnych siekaczy i guzki kłów jest pozioma lub wypukła ku górze – podświadomy odbiór estetyki uśmiechu jest negatywny.
Najbardziej pożądana krzywizna uśmiechu – centralne siekacze i kły są dłuższe od bocznych siekaczy.
wybielanie zębów

Czy szerokość centralnych siekaczy jest proporcjonalna do pozostałych zębów?

Jeśli centralne siekacze są zbyt szerokie lub zbyt wąskie, twarz traci harmonię. Siekacze boczne powinny być węższe od centralnych. Przyjmuje się, że szerokość dwójek powinna stanowić 60% szerokości jedynek. W przeciwnym wypadku twarz wydaje się zbyt pociągła, wydłużona lub przeciwnie – szeroka i kwadratowa.

 

przed i po - wybielanie zębów

Czy jesteś posiadaczem przerw miedzy zębami?

Diastema – czyli przerwa między siekaczami przyśrodkowymi oraz trema czyli przerwa  między kłem i dwójką czyli siekaczem bocznym może niekiedy spędzać sen z powiek. Jakkolwiek przyczyny mogą być różnorodne – niemowlęcy typ przełykania, przerost języka, choroby przyzębia, braki w uzębieniu, tak i leczenie jest zróżnicowane i uzależnione od przyczyn powstawania tej wady.`

 

Tomek - Artodonto Warszawa

 

Czy Twoje zęby są wychylone?

W przypadku znacznego wychylenia długiej osi zębów przednich, mogą one wydawać się za długie do takiego stopnia, że zamknięcie obu warg jest utrudnione. Leczenie obejmuje zabiegi periodontologiczne, ortodontyczne oraz odbudowę protetyczną za pomocą mostów, koron i licówek porcelanowych.

 

Czy Twoje zęby są stłoczone?

Stłoczenie zębów nie jest tylko i wyłącznie wadą estetyczną. Złamanie koron zębów, utrudniona higiena, choroby dziąseł i przyzębia, przebarwienia a nawet utrata zębów – do tego może prowadzić pierwotne stłoczenie zębów. Przesunięcia zębów, implanty, wybielenie oraz korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe w pełni przywrócą piękny uśmiech.

 

efekt stomatologii estetycznej

Czy Twoje zęby mają ten sam kolor szkliwa i zębiny?

Liczne przebarwienia, kamień i osad nazębny znacznie pogarszają postrzeganie uśmiechu. Seria wybielania, niewielka ortodoncja łatwo może sprawić, że Twój uśmiech znowu będzie piękny.

 

stomatologia estetyczna efekty

Czy wypełnienia kompozytowe na przednich zębach są widoczne?

Wypełnienia kompozytowe na zębach przednich wydają się idealne w chwili ich założenia. W miarę upływu czasu pewne pokarmy, napoje, tytoń wywołują zmianę koloru tych wypełnień.

 

licówki

Czy jeden z Twoich przednich zębów jest znacznie ciemniejszy od pozostałych?

Jeśli tak, ten ząb był leczony endodontycznie, lub należy przeprowadzić takową operację. I na koniec należy wykonać tzw. wewnętrzne wybielenie zęba.

 

Czy Twoje boczne zęby mają ciemne wypełnienia, stare korony?

W pełnym uśmiechu boczne zęby są widoczne. Kamień nazębny i osad, stare wypełnienia, amalgamaty wymagają wymiany.

 

Maciak Ewa

Czy Twoje wypełnienia, korony, licówki wyglądają naturalnie?

Nikt nie chce pokazywać światu, że jest posiadaczem rozległych wypełnień, koron czy też mostów. Wszyscy chcemy mieć naturalnie wyglądające zęby. To wymaga nie tylko technologicznych metod, ale także artystycznej pracy zarówno lekarza dentysty jak i technika dentystycznego.

 

Licówki 1
Czy masz widoczne złamania koron zębów, ubytki szkliwa lub pęknięcia?

Złamania, pęknięcia i wyszczerbienia koron zębów, zwłaszcza w odcinku przednim są bardzo widoczne, a więc muszą być zlikwidowane w trybie natychmiastowym.

 

S. L.

Czy w Twoim uśmiechu obecny jest brak zębów, zwłaszcza w odcinku przednim?

Brakujący ząb „wspaniale” rzuca się w oczy. I przyciąga spojrzenia innych. Nawet jeśli brakuje zęba w odcinku bocznym i nie widzimy luki podczas normalnego uśmiechu, jest on przyczyną przesunięć zębowych oraz przerw międzyzębowych w odcinku przednim.

 

Czy podczas szerokiego uśmiechu Twoje dziąsła są widoczne?

Jeśli tak, i to w nadmiarze, może to całkowicie zepsuć skądinąd atrakcyjny uśmiech.

 

uśmiech warszawa

Czy Twoje dziąsła mają tendencje do zaczerwienień i obrzęków?

Tkanka dziąsłowa wokół zębów powinna być różowa, twarda, zbita w kształcie tzw. girlandy umiarkowanie wysklepionej. Ciemne zaczerwienione i obrzęknięte dziąsła wskazują na choroby przyzębia, alergiczne reakcje lub źle wykonane i dopasowane uzupełnienia.

 

dziąsła - Stomatologia estetyczna

Czy Twoje dziąsła odsłaniają szyjki zębowe?

Jeśli brodawki międzyzębowe są cofnięte, szyjki a nawet korzenie zębów widoczne, problemu nie należy lekceważyć. Recesje dziąsłowe, delikatne i cienkie tkanki miękkie, wąski pas (nawet brak) dziąsła właściwego wymaga przede wszystkim zmiany nawyków higienicznych oraz odpowiedniego leczenia periodontologiczno-chirurgicznego

 

Co może być przyczyną brzydkiego oddechu jeśli stan zdrowia jamy ustnej jest dobry?

https://artodonto.pl/artykuly/halitoza/ – tu znajdziecie Państwo szczegółowe omówienie tego kłopotliwego problemu.

 

Wybielanie zębów

Czy linia środkowa zębów pokrywa się z linią pośrodkową twarzy?

Linia pośrodkowa twarzy w sytuacji idealnej powinna pokrywać się z linią środkową zębów. W rzeczywistości te linie rzadko się pokrywają, co w większości wypadków nie powoduje zaburzenia estetyki uśmiechu. Ale zawsze należy dążyć do tego, aby linia pośrodkowa siekaczy była prostopadła do linii źrenicznej.

 

uśmiech 2

 

Czy kształt Twoich zębów jest komplementarny z owalem twarzy?

Kształt zębów odgrywa kluczową rolę w ogólnym wyglądzie. Jeśli twarz jest okrągła, a zęby płaskie, owal twarzy wydaje się szerszy niż jest w rzeczywistości. Analogicznie: długie zęby podkreślają długość twarzy, a kwadratowy kształt zębów uwidacznia kwadratowy owal twarzy.

 

Stomatologia

 

PROBLEMY

  • Przebarwienia, osad, kamień nazębny
  • Ubytki próchnicowe
  • Złamania zębów
  • Diastema
  • Braki w uzębieniu
  • Wady zgryzu
  • Choroby przyzębia
  • Zmiany związane z wiekiem
Wystarczy jeden z tych problemów, aby stracić ochotę do uśmiechania się. Ale z drugiej strony – wystarczy taki problem rozwiązać, aby uśmiech stał się piękny! Klinika Stomatologiczna Artodonto oferuje swoim pacjentom sprawdzone metody i terapie. Wykonują je doświadczeni dentyści przy użyciu nowoczesnego sprzętu i najwyższej jakości preparatów.
 
 

PROFESJONALNA HIGIENIZACJA tzw. polishing

Niewielkie  przebarwienia można usunąć delikatnymi stożkami silikonowo-diamentowymi, przy pomocy proszku lub pasty do czyszczenia zębów lub pasty do polerowania z najmniejszymi perełkami tlenku glinu i gumki w kształcie kielicha.
Zalety polishingu:
– eliminuje większość powierzchniowych przebarwień
– przywraca raczej naturalny kolor zębów, nie promienny biały uśmiech
– wymaga minimalnego nakładu czasu pracy i pieniędzy
 
 


WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębów jest ultrakonserwatywną metodą w stomatologii, gdyż pozwala na całkowite zachowanie nietkniętej struktury zęba. Jest to alternatywna metoda o określonej czasem skuteczności, która pozwala na odroczenie bardziej inwazyjnych terapii.
Najczęstsze zastosowanie:
– miejscowe idiopatyczne przebarwienia,
– fluoroza,
– zmiany pourazowe,
– przebarwienia po leczeniu endodontycznym.
wybielanie
Wybielanie Beyond – najbardziej wygodna, bezpieczna i szybka metoda wybielania. 35% roztwór nadtlenku wodoru jest substancją wybielającą, a urządzenie Beyond emituje zimne, niebieskie światło, które aktywuje i przyspiesza proces wybielania zębów.
Wybielanie nakładkowe – 10% , 16% lub 22% roztwór nadtlenku wodoru jest wprowadzany do indywidualnej szyny termoplastycznej, tzw. nakładki. Taka aplikacja zapewnia ciągłe uwalnianie tlenu. Jest niezwykle wszechstronna, gdyż można ją wykorzystać do wybielania całych łuków zębowych lub pojedynczych zębów.
Wybielanie zębów po leczeniu endodontycznym – wewnętrzne przebarwienie spowodowane materiałem zastosowanym do wypełnienia kanału lub pourazowym wynaczynieniem składników krwi można zlikwidować poprzez aplikację pasty zawierającej utleniacz czyli wodorotlenek mocznika bezpośrednio do komory zęba i tymczasowe jej zamknięcie na okres jednego – kilku dni. Proces wybielania wymaga kilku takich wizyt. Preparat wybielający jest wymieniany przy każdej wizycie aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Wskazane jest nieco silniejsze wybielenie, gdyż należy liczyć się z niewielkim powrotem w kierunku koloru wyjściowego.
 
Mikroabrazja – drobny strumień skompresowanego powietrza zawierającego mikrocząsteczki tlenku aluminium pozwala na leczenie przebarwień wynikających z umiarkowanej fluorozy dotyczącej powierzchni szkliwa. Szkliwo poddane mikroabrazji absorbuje więcej światła, co przyczynia się do obniżenia jasności i podwyższenia nasycenia koloru zęba. 
 
Megaabrazja – przy pomocy wiertła lub piaskarki abrazyjnej z piaskiem o większej średnicy możemy usunąć białe opakerowe przebarwienia szkliwa. Powstałe ubytki w szkliwie uzupełnia się przeziernym wypełnieniem kompozytowym.
 
Technika Adhezyjna – bardzo trudne do zlikwidowania przebarwienia mogą być odbudowane materiałami złożonymi. Właściwości żywic kompozytowych ulegają ciągłej poprawie, nadają wypełnieniom zaskakująco dobre efekty i mogą być stosowane z dużą przewidywalnością końcowego rezultatu. Zastosowanie wypełnien kompozytowych jest ograniczone do takich sytuacji, w których objętość, zakres i ilość wypełnień jest niewielka. Trudności w uzyskaniu prawidłowego kształtu i koloru pojawiają się przy rozległych wypełnieniach związanych z odbudową dużego ubytku. Przywrócenie koronie zęba jej pierwotnych właściwości jest wtedy utrudnione albo wręcz niemożliwe.
 
 

LICÓWKI PORCELANOWE

Cienki listek porcelany przyklejony do powierzchni wargowej lub policzkowej zęba. Jest to jedna z najbardziej fascynujących dziedzin w stomatologii estetycznej.
Porcelana zapewnia piękno, wytrzymałość i trwałość uzupełnień. Nie wymaga tak dużej redukcji tkanek zęba jak w przypadku koron, a jej właściwości biologiczne, mechaniczne i czynnościowe sprawiają, że posiadamy naprawdę potężne narzędzie w modyfikacji uśmiechu. Obok  znajduje się film ukazujący krok po kroku, wizyta po wizycie całą procedurę. Możemy skorygować kształt, kolor i ustawienie zębów. Dzięki temu pośrednio przyczynić się do wydobycia pozytywnych cech osobowości pacjenta. Stomatologia estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie. I chociaż licówki porcelanowe stanowią najlepszą opcję odbudowy zniszczonych i przebarwionych zębów przednich, to wciąż rośnie liczba możliwych scenariuszy w terapii estetycznej. Klinika Stomatologiczna Artodonto dobiera najlepszą metodę leczenia i naprawy. W pierwszej kolejności powinniśmy zawsze brać pod uwagę terapie najprostsze oraz najmniej inwazyjne.

 


KORONY PROTETYCZNE

Stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające ubytek kliniczny korony zęba.
Rodzaje koron:
* korony metalowe
* korony lane na podbudowie metalowej licowane porcelaną lub kompozytem
* korony porcelanowe
* korony pełnoceramiczne
Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz tlenku glinu, tzw. korony Procera, zapewniają najlepszy efekt estetyczny dzięki optymalnej przezierności i transparencji.
Zalety:
– wysoka wytrzymałość
– odporność na złamanie
– doskonała estetyka,
– doskonała precyzja – system CAD/CAM
– doskonała wytrzymałość – zapewnia ją tlenek cyrkonu, który jest bardzo twardy i wykazuje dużą odporność na ścieranie
– bezpieczeństwo – wysoka biozgodność tlenku cyrkonu, korony nie drażnią tkanek, nie powodują uczulenia
– szerokie spektrum zastosowań – korony, mosty, implanty
 
 

SPOSOBY NA UBYTKI PRÓCHNICOWE I BRAKI W UZĘBIENIU

Wszelkiego rodzaju ubytki w zębie, złamania szkliwa lub szkliwa i zębiny należy rozpatrzeć pod kątem żywotności miazgi. Jeżeli ząb jest wrażliwy, reaguje na bodźce zewnętrzne, jest tkliwy lub nawet bolesny, samoistnie lub nie, to znak, że wymaga leczenia endodontycznego. Niewielkie uszkodzenia korony zęba są proste do naprawienia. Technika adhezyjna, czyli odbudowa zęba przy pomocy wypełnień kompozytowych, pozwala na szybkie i estetyczne odtworzenie brakującej części zęba. Licówki porcelanowe są doskonałą alternatywą, kiedy mamy do czynienia z większą ilością zniszczonych zębów. Korony porcelanowe są stosowane w przypadku rozległych złamań i uszkodzeń zębów. Pozwalają na zmianę kształtu zębów. Pozwalają na zmiany kształtu i koloru zębów właśnie wtedy, gdy ich miazga jest uszkodzona.Diastemy i tremy – przerwy między zębami przednimi, zwłaszcza między przyśrodkowymi siekaczami są często przyczyną dyskomfortu. W wielu przypadkach nie jest to tylko problem estetyczny. Ich przyczyną mogą być zaburzenia rozwojowe, nachylenie długich osi zębów, dysproporcje zębów, wędzidełko wargi górnej. Dlatego niezbędne jest dokładna diagnoza, żeby wybrać najbardziej właściwą formę leczenia.
 
 
stomatologia estetyczna warszawa

DLACZEGO ARTODONTO JEST POLECANE 

Klinika stomatologiczna Artodonto specjalizuje się w stomatologii estetycznej. W naszej ofercie znajdują się wszystkie najważniejsze zabiegi, stosowane przez najlepsze kliniki w krajach o wysokiej kulturze dentystycznej. Dzięki międzynarodowym szkoleniom i stałemu doskonaleniu umiejętności, dbałości o wyposażenie i jakość użytkowanych preparatów Klinika stomatologiczna Artodonto w Warszawie oferuje pacjentom z całej Polski skuteczne sposoby odzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu. Mamy pacjentów, którzy przyjeżdżają specjalnie do nas z zagranicy. Jesteśmy z tego dumni.

Naszym celem nie jest chwilowa satysfakcja klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby pożądany efekt zdrowotny i estetyczny był trwały.

Klinika stomatologiczna Artodonto

Ząb nie jest płaski! Posiada strukturę i warstwy, z których każda inaczej odbija, załamuje i rozprasza światło.

Nawet ci, którzy tego nie wiedzą, od razu czują różnicę. Tak jak na pierwszy rzut oka potrafią odróżnić grymas od naturalnego uśmiechu. W Artodonto umiemy przywrócić naturalne piękno i skorygować niedoskonałości, dzięki gruntownej i ciągle pogłębianej wiedzy, długoletniej praktyce i najnowocześniejszej technologii.

Paulina Kuc

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6