Endodoncja

Endodoncja wymaga precyzji, czasu, cierpliwości i oczywiście sporej wiedzy na temat uzębienia, popartej odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Lekarz endodonta z naszego gabinetu stomatologicznego ma to wszystko w małym palcu! Leczenie kanałowe poprzedzone jest odpowiednim przygotowaniem. Każdy ruch wiertłem jest odpowiednio przemyślany. Wszystko po to, aby przedłużyć żywotność Twojego zęba, jak tylko się da. Leczenie u nas jest jeszcze skuteczniejsze, dzięki nowoczesnemu sprzętowi na miarę profesjonalnego gabinetu stomatologicznego.

Leczenie kanałowe warszawa śródmieście - diagnoza

Endodoncja Warszawa

Jest to specjalizacja w stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z tym związanych.

Podczas leczenia endodontycznego lekarz usuwa miazgę zęba, oczyszcza kanał, dokładnie go dezynfekuje a następnie wypełnia.

Nowoczesne metody wspomagane przez mikroskop, system ultradźwięków, radiwizjografię itp., gwarantuje precyzję leczenia oraz ogromne możliwości pozwalające na wyleczenie zęba. Dzięki leczeniu endodontycznemu jesteśmy w stanie znacznie przedłużyć żywotność zębów.

Lekarz endodonta potrafi skutecznie wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności, a przy tym korzysta wyłącznie z nowoczesnej technologii, jaką są mikroskopy, radiowizjografia. Dzięki temu obraz jest przekazywany od razu na monitor – można go zarówno wykorzystywać od razu, jak i zapisywać na kartę pamięci. A mikroskop sprawia, że w zasadzie każdy ząb można prawidłowo przeleczyć.

Endodenta Warszawa - narzędzia

Czym jest endodoncja?

Endodoncja, czyli inaczej leczenie kanałowe, to technika leczenia stosowana wtedy, gdy miazga zęba, która wypełnia kanały, ulega stanom zapalnym, których nie da się już odwrócić. Niekiedy dochodzi do sytuacji, kiedy potrzebne jest leczenie endodontyczne pomimo tego, że na powierzchni zęba nie ma oznak choroby. Pomimo tego, że uzębienie nie wygląda na takie, które wymaga leczenia, pod jego powierzchnią rozwija się stan zapalny. Daje on o sobie znać przeważnie wtedy, gdy spożywamy posiłek, bądź też w trakcie picia ciepłych lub zimnych napoi. Obecność stanu zapalnego jest wyczuwalna ze względu na pojawiający się przeszywający ból, który nasila się wtedy, gdy występuje nacisk na ząb.

Bardzo często zdarza się, że ból jest tak silny, że nie można wykonywać swoich codziennych czynności. W takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza, gdyż endodonta bardzo szybko i skutecznie zaradzi występującemu schorzeniu. Jednak przeważnie jest tak, że Pacjenci odkładają tę wizytę u endodonty tak długo, jak to tylko możliwe z nadzieją, że ból sam minie. Zamiast tego stan zapalny się pogłębia, a ból staje się tak silny, że nie pomagają nawet środki przeciwbólowe. Ważne jest więc to, by już przy pierwszych niepokojących objawach wybrać się do naszej placówki. Endodoncja Warszawa to najlepsze rozwiązanie, które przynosi natychmiastową ulgę, a przede wszystkim pozwala skutecznie poradzić sobie z występującym stanem zapalnym miazgi.

Jak skutecznie leczyć kanałowo pod mikroskopem?

Klinika Artodonto dba przede wszystkim o dobro i komfort swoich Pacjentów. Z tego też powodu zanim endodonta Warszawa przystąpi do leczenia, przeprowadza najpierw dogłębną diagnostykę. Jeśli się potwierdzi wstępna diagnoza, że przyczyną bólu jest stan zapalny miazgi zęba, wówczas rozpoczynamy leczenie kanałowe. Endodoncja nie byłaby tak skuteczna i bardziej dogodna dla Pacjentów, gdyby nie wykorzystanie mikroskopu. Endodoncja mikroskopowa pozwala dentyście szybko i skutecznie dotrzeć do wąskich, zakrzywionych kanałów, by je odpowiednio opracować i wypełnić. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy nie tylko fachowe leczenie, ale również dobrą atmosferę.

Adrianna Płaza

lek. dentysta

Paulina Kuc

lek. dentysta

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6