Implanty

Wszczepienie implantu to nowoczesny i skuteczny zabieg uzupełniający uzębienie. Dzięki nim Twoje uzębienie będzie zdrowe, estetyczne, a ryzyko zaniku kości zostanie zminimalizowane. Każdy implantolog z naszego gabinetu stomatologicznego to wykwalifikowana osoba, dla której leczenie uzębienia jest dominującą życiową pasją. Dzięki nowoczesnym metodom pracy, a także zaawansowanego technologicznie sprzętu, implant wszczepiany jest bezboleśnie i przeprowadzony w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze.

Wszczepianie implantów zębowych Warszawa

tytanowe implanty stomatologiczneImplanty zębów to najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe uzupełnienie protetyczne. Są to tytanowe elementy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, które zastępują korzeń zęba. Umożliwiają one wykonanie różnego rodzaju prac protetycznych od pojedynczej korony do mostu obejmującego cały łuk zębowy. Implant zapewnia stabilną podstawę dla nowych zębów, stymuluje też tkankę kostną, co zapobiega jej zanikowi.

ZALETY IMPLANTÓW

 • przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia;
 • zachowanie estetyki twarzy;
 • redukcja potrzeby szlifowania sąsiednich, naturalnych zębów;
 • minimalizacja zaniku kości.

 

 

ZABIEG CHIRURGICZNY – WSZCZEPIANIE IMPLANTÓW

Bardzo delikatny i precyzyjny zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym. Implant zęba umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy w odpowiednim położeniu, uzależnionym od warunków panujących w jamie ustnej. W zależności od ilości wszczepianych implantów zabieg trwa 1-2 godziny. Jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Po upływie 3-6 miesięcy (proces osseointegracji), lekarz odsłania implant i mocuje śrubę gojącą na 2 tygodnie. Następuje proces gojenia i wyprofilowanie brzegu dziąsłowego.
Plakaty_40x50a

ZALECENIA PO ZABIEGU CHIRURGICZNYM

W zasadzie są takie same jak po każdym zabiegu chirurgicznym. Przez 2-3 godziny po zabiegu nie należy jeść ani pić. Nie płukać ani nie stosować płukanek do ust, zęby delikatnie szczotkować. Należy unikać napojów alkoholowych i palenia papierosów do czasu ustabilizowania się procesu gojenia. Przyjmowanie odpowiednich pokarmów i napojów po zabiegu jest istotne. Nie należy spożywać napojów przez słomkę. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu proszę unikać wszelkich wysiłków fizycznych.

PRZEBIEG LECZENIA

Na pierwszej wizycie lekarz ocenia stan jamy ustnej pacjenta. Wywiad pozwala na uzyskanie informacji dotyczących potrzeb i oczekiwań pacjenta, daje obraz ogólnego stanu zdrowia (ze szczególnym uwzględnieniem chorób serca, płuc, wątroby, tarczycy, ewentualnej cukrzycy bądź osteoporozy).

Lekarz ocenia:

 • tkanki miękkie – stan błony śluzowej,
 • uzębienie,
 • przyzębie,
 • obszary bezzębne – szerokość i wysokość wyrostków bezzębnych,
 • poziom higieny jamy ustnej.

Na podstawie zdjęć pantomograficznych lekarz stwierdza ilość i jakość kości, stan zębów sąsiadujących z obszarem bezzębnym, rozmiar i położenie struktur anatomicznych sąsiadujących z okolicą, gdzie będą wszczepiane implanty (dno zatoki szczękowej, kanał żuchwy). Czasami konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej, głównie w przypadkach gdy ilość jest niewystarczająca oraz przy rozległych zabiegach.
Na podstawie tych badań lekarz przedstawia pacjentowi możliwe rozwiązania prowadzące do rekonstrukcji uzębienia.

ODBUDOWA PROTETYCZNA

Rozwój implantologii otworzył przed protetyką całkiem nowe i różnorodne możliwości terapeutyczne. Leczenie protetyczne zależy od ilości brakujących zębów oraz rodzaju planowanego uzupełnienia:

 • korony protetyczne,
 • mosty uzupełniające częściowy brak uzębienia,
 • proteza całkowita typu overdenture – proteza całkowita oparta na implantach.

Najczęściej taka sytuacja zdarza się w przypadku bezzębnej żuchwy, kiedy nie możemy wprowadzić implantów w odcinkach bocznych tkanki kostnej. Wprowadza się 2 lub 4 implanty w odcinku międzybródkowym i wykonuje protezę wspartą na belce lub zatrzaskach. W sprzyjających warunkach możliwe jest założenie prowizorycznej korony bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia implantu. Szczególnie ważne jest to w odcinku przednim jamy ustnej gdy zależy nam na wysokiej estetyce. Każdorazowo decyzję o takim leczeniu podejmuje lekarz.

Najważniejsze informacje o implantach dla Twojej wygody zebraliśmy na jednej specjalnej monograficznej podstronie naszego serwisu.

Kliknij i dowiedz się wszystkiego!

Implanty stomatologiczne – Warszawa i okolice

Implanty zębowe pozwalają zachować układ zgryzu, który nie spowoduje problemów z przemieszczaniem się zębów w przyszłości. Nasze implanty stomatologiczne wykonane są z najwyższej jakości materiałów i posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Implanty zębów spełnią oczekiwania każdego Pacjenta, dlatego są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Implanty stomatologiczne zakładamy w naszym gabinecie z najwyższą precyzją. Dzięki umiejętnościom najlepszych lekarzy stomatologów, implanty zębowe w sposób naturalny zastąpią powstałe ubytki i pozwolą podnieść pewność siebie Pacjenta, u którego braki w uzębieniu były widoczne gołym okiem. Polecamy nasze implanty zębów nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Tanie implanty zębowe

Wiemy, jak drogie potrafią być implanty stomatologiczne – Warszawa jest miejscem, w którym trudno znaleźć wysokiej jakości usługę w dobrej cenie, dlatego nasz gabinet stomatologiczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, oferując najlepsze usługi w konkurencyjnych cenach. Siedzibą naszej kliniki dentystycznej jest Warszawa, lecz do skorzystania z oferty Artodonto zapraszamy również mieszkańców okolicznych miejscowości.

 

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6