Wydłużenie koron

Wydłużenie koron

Na czym polega zabieg wydłużania koron klinicznych?

Wydłużanie koron klinicznych (czyli części zębów widocznych nad dziąsłem) to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. W Warszawie wykonać go można w klinice Artodonto. Polega na usunięciu części tkanki dziąseł tak, by odsłonić fragment ukrytej pod nim tkanki zębów. Niekiedy wiąże się także z minimalną redukcją części kości.

Zabieg wydłużenia koron przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po jego przeprowadzeniu w miejscu interwencji chirurgicznej na 7-10 dni zakładane są szwy. W okresie gojenia pacjent może spożywać wyłącznie miękkie lub płynne pokarmy. W celu zmniejszenia dolegliwości stosuje się środki przeciwbólowe i zimne okłady.

Jakie są wskazania do wydłużenia koron zębowych?

Zabiegu wydłużenia koron można dokonać w celach zdrowotnych lub kosmetycznych. Medycznymi wskazaniami do interwencji chirurgicznej są:

  • złamanie zęba pod dziąsłem,
  • zaawansowana próchnica sięgająca linii dziąseł,
  • poprawa szczelności wypełnień,
  • zwiększenie trwałości koron protetycznych.

Wydłużenie koron klinicznych podnosi estetykę uśmiechu. Po zabiegu linia dziąseł jest równa, a zęby wyglądają na dłuższe. Ponieważ każda interwencjach chirurgiczna jest nieobojętna dla organizmu, przed zabiegiem lekarz w raz z pacjentem dokonują wnikliwej analizy jego przypadku i ustalają najbardziej optymalny plan leczenia.

 

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6