Co warto wiedzieć?

Dowiedz się więcej sprawdzając nasze wpisy!

Blog

Najnowsze wpisy

Krystyna Mancewicz • 3 czerwca 2024

Czy dorośli pacjenci mogą mieć ładne zęby?

Krystyna Mancewicz • 22 kwietnia 2024

Czy dentysta może być pożądany?

Pozostałe wpisy

Krystyna Mancewicz • 29 grudnia 2020

Zdrowe postanowienia noworoczne

Podobno do najtrwalszych rzeczy we wszechświecie należą postanowienia noworoczne. Co roku prawie każdy z nas  ma niezmiennie takie same 🙂 Żarty żartami, ale podstawą sukcesu jest planowanie. Najlepiej zacząć od niewielkiej zmiany. Wielka lista zamierzeń, chociaż jej sporządzenie może sprawić przyjemność, już po kilku dniach stanie się jedynie udręką i przyczyną obniżonego samopoczucia – miało być tak pięknie, a znów nic nie wyszło z próby podbicia wszechświata. Jak mówi chińskie przysłowie, każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Krystyna Mancewicz • 22 grudnia 2020

Szczepionka na koronawirusa i życzenia na Nowy Rok!

Zgłosiliśmy się jako klinika stomatologiczna, aby jak najszybciej poddać się szczepieniu. Jest to dla nas ważne ze względu na dobro naszych Pacjentów jak i naszych bliskich. Zdecydowane obniżenia ryzyka zachorowania na covid-19 jest niezbędne, abyśmy mogli pokonać pandemię i powrócić do normalnego życia. Wszystkim powinno na tym zależeć. Dlatego podaję numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje na temat szczepionki – 989. Dla dzwoniących z zagranicy – 22 62 62 989.

Krystyna Mancewicz • 16 grudnia 2020

Maseczka a samonaprawianie się zębów

Gdy prawidłowo używa się maseczki, nie ma powodu do obaw. Na pewno obniża ryzyko zakażenia koronawirusem i innymi drobnoustrojami, które znajdują  się w powietrzu. Jednak chciałabym zwrócić uwagę na jeden problem. Otóż przy noszeniu maseczki trzeba pamiętać o częstszym piciu wody. Choć to może wydać się dziwne, ale maseczka wysusza wnętrze jamy ustnej, szczególnie gdy oddychamy suchym zimowym powietrzem.

Krystyna Mancewicz • 7 grudnia 2020

Koronawirus a dentysta

Ruszają szczepienia na covid-19! Na razie w Moskwie i w Londynie. Ciekawe, kiedy dołączy Warszawa? Dentysta w swojej pracy jest narażony na zakażenie. Jak w przypadku wszystkich specjalizacji medycznych związanych z przeprowadzaniem zabiegów. Dlatego też gabinet dentystyczny jest poddany ścisłemu reżimowi sanitarno-epidemiologicznemu. Tak było zawsze, a w czasie pandemii koronawirusa stosujemy dodatkowe zabezpieczenia, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i z najwyższą troską o zdrowie Pacjentów.

Krystyna Mancewicz • 4 grudnia 2020

Mikołaj musi być optymistą!

Optymizm! Jedna z najważniejszych cech ludzi szczęśliwych i pozytywnie wpływających na otoczenie. Nie stoi w sprzeczności z rozsądkiem. Podstawą optymizmu jest trzeźwy osąd sytuacji, wyrażany takimi stwierdzeniami jak „po co martwić się na zapas?”, „nie martw się tym, na co nie masz wpływu”, „Nie ważne, że się potykasz. Ważne, że wstajesz.”

Krystyna Mancewicz • 26 listopada 2020

Białe Święta? Oby!

AccuWeather to firma, która od 58 lat prognozuje pogodę dla całego świata. Ciekawe czy w tym roku będzie to prognoza trafna. Według przewidywań grudzień w Polsce ma być niezbyt mroźny, ale jest nadzieja na śnieg utrzymujący się do Świąt! Byłoby pięknie, gdyby sprawdziły się te słowa: „Zimowa aura 2020/21 może podzielić Polskę na zimny wschód i cieplejszy zachód. Sprawi to już na początku grudnia wyż rosyjski z zimnym powietrzem znad Syberii; spadnie sporo śniegu, mróz potrzyma 2-3 tygodnie.” – * link do źródła na końcu tekstu.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6