Co warto wiedzieć?

Dowiedz się więcej sprawdzając nasze wpisy!

Blog

Najnowsze wpisy

Krystyna Mancewicz • 3 czerwca 2024

Czy dorośli pacjenci mogą mieć ładne zęby?

Krystyna Mancewicz • 22 kwietnia 2024

Czy dentysta może być pożądany?

Pozostałe wpisy

Krystyna Mancewicz • 13 lipca 2022

Uśmiech a pewność siebie

Z budowaniem pewności jest jak z korzystaniem z usług dobrego dentysty. Przede wszystkim diagnozujemy problem. Oceniamy, co konkretnie podkopuje w nas ochotę do życia, co tak naprawdę trzeba byłoby poprawić. Jest to przeważnie coś, czego nie chcemy pokazać. Niech za przykład posłużą wady uzębienia, które maskujemy ponurą miną.

Krystyna Mancewicz • 26 kwietnia 2022

Długi weekend a pewność siebie

Pewność siebie – wszyscy wiemy, że to jest ważne, ale co to tak naprawdę znaczy „być pewnym siebie”?  Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest konieczne,  trudno  bowiem osiągnąć cel, gdy nie wie się, czym on tak naprawdę jest i w którą stronę powinno się zmierzać, aby go osiągnąć. Pewność siebie to nic innego jak zaufanie, jakim siebie darzymy. Jest to postawa, w której czujemy się dobrze sami ze sobą. Akceptujemy siebie i wierzymy w swoje możliwości i kompetencje, wierzymy, że w każdej sytuacji damy sobie radę.

Krystyna Mancewicz • 3 stycznia 2022

Jak przygotować się do wizyty u dentysty

Jeśli dawno nie było Cię w gabinecie dentystycznym, na przykład z powodu pandemii lub jakiegokolwiek innego powodu, to najprawdopodobniej obawiasz się wizyty. To normalne.  Niestety na razie nawet bardzo dobry dentysta nie jest w stanie zagwarantować, że zabieg stomatologiczny zawsze będzie samą przyjemnością. Jednak zapewniam, że bezbolesne leczenie nie jest tylko hasłem reklamowym, ale rzeczywistością. Rozwój technologii i farmakologii pozwala nam wyeliminować ból przy wielu, wielu zabiegach. A na pewno zdecydowanie go zmniejszyć. Zatem zamiast wyobrażać sobie, jak bardzo będzie się cierpieć, lepiej skupić się na przygotowaniu do wizyty, aby była komfortowa i efektywna.

Krystyna Mancewicz • 28 września 2021

Ból po leczeniu kanałowym. Jak sobie z nim radzić?

Po takim zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe, gdy minie już efekt znieczulenia miejscowego. Najczęściej wiążą się ze zwykłym gojeniem. Ingerencja w żywą tkankę zęba, nawet wykonana zgodnie ze sztuką stomatologiczną, nie jest dla organizmu sytuacją normalną.

Krystyna Mancewicz • 13 września 2021

Wybielanie zębów – jaka dieta?

Aby zabieg wybielania zębów przyniósł trwały efekt, należy  być przygotowanym do respektowania tzw. białej diety. Pełny efekt zabiegu wybielania zębów pojawi  się w trakcie ok. dwóch tygodni.

Krystyna Mancewicz • 24 maja 2021

O tym czego brakuje

Niewielki ubytek w strukturze szkliwa zęba na początku jest niezauważalny, ale niewyczuwalna jeszcze językiem lub niewidoczna  dziurka powoli rośnie, aż staje się olbrzymim problemem. Rzutującym nie tylko na estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim na funkcjonowanie całego organizmu.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6