Zamiast narzekać na to, że nie są prowadzane żadne adekwatne do skali problemu działania, które zmniejszyłyby plagę próchnicy w Polsce, postanowiłam działać. Próchnica jest chorobą społeczną dotykającą bezpośrednio ogromną większość Polaków, dlatego uznałam, że na społeczny problem należy zareagować inicjując akcją społeczną. Tak zrodził się pomysł na fanpage 1000+, który uruchomiłam na Facebooku. Proszę o polubienie i polecanie znajomym. Wkrótce powstanie też strona internetowa.

Jako lekarz dentysta zdaję sobie sprawę, że problemu próchnicy nie rozwiąże się z dnia na dzień. Jednak im wcześniej zaczniemy naciskać na polityków, tym szybciej zaczną wypracowywać przynajmniej strategię zwalczania tej choroby. W okresie przedwyborczym są szczególnie wrażliwi na głos społeczeństwa, w związku z tym zachęcam wszystkich, aby przyłączali się do naszej akcji i wzmocnili jej siłę.

Pierwszym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak groźną chorobą jest próchnica. Przypomną jeszcze raz. Powikłania próchnicy prowadzą do śmiertelnych chorób, takich jak zawały, tętniaki i sepsa. Próchnica wywołuje cukrzycę, depresję, chorobę Alzheimera. Dla wielu osób informacje te były szokujące. Dla mnie szokujące jest to, że lekceważy się próchnicę nawet u małych dzieci. Już trzylatki mają poważne ubytki wywołane próchnicą.

Drugi podstawowym celem akcji jest wywarcie nacisku na polityków. Zawstydzenie lekko prowokacyjnym hasłem akcji: Pytaj polityków, jak długo jeszcze w Polsce ma rządzić próchnica. Nie będzie łatwo, bo emocje związane z polityką, sympatie i antypatie są ostatnio bardzo silne. Liczymy na to, że przynajmniej część wyborców uzna dyskusję o sposobach zaradzenia próchnicy za wartościową.

Postulujemy wprowadzenie programu 1000+, aby każdy Polak otrzymał tysiąc złotych na leczenie próchnicy. Jest to rozwiązanie najprostsze, nie upieramy się, że perfekcyjne. Ale w sytuacji braku jakichkolwiek propozycji jest po prostu najlepsze.

Zapraszam do poparcia akcji: https://www.facebook.com/1000PlusDoZdrowia/

A sama udaję się do codziennej pracy na pierwszej linii. Nasza klinika oferuje nowoczesne metody leczenia próchnicy. Zapraszam na wizytę.