1000+

2 sierpnia 2019

Krystyna Mancewicz

2 sierpnia 2019

Zamiast narzekać na to, że nie są prowadzane żadne adekwatne do skali problemu działania, które zmniejszyłyby plagę próchnicy w Polsce, postanowiłam działać.

Próchnica jest chorobą społeczną dotykającą bezpośrednio ogromną większość Polaków, dlatego uznałam, że na społeczny problem należy zareagować inicjując akcją społeczną. Tak zrodził się pomysł na fanpage 1000+, który uruchomiłam na Facebooku. Proszę o polubienie oraz polecanie znajomym. Wkrótce powstanie też strona internetowa.

Jako lekarz dentysta zdaję sobie sprawę, że problemu próchnicy nie rozwiąże się z dnia na dzień. Jednak im wcześniej zaczniemy naciskać na polityków, tym szybciej zaczną wypracowywać przynajmniej strategię zwalczania tej choroby. W okresie przedwyborczym są szczególnie wrażliwi na głos społeczeństwa, w związku z tym zachęcam wszystkich, aby przyłączali się do naszej akcji i wzmocnili jej siłę.

Pierwszym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak groźną chorobą jest próchnica. Przypomną jeszcze raz. Powikłania próchnicy prowadzą do śmiertelnych chorób, takich jak zawały, tętniaki i sepsa. Próchnica zębów w dużym stopniu przyczynia się do takich chorób jak  cukrzyca, depresja, choroba Alzheimera. Dla wielu osób informacje te były szokujące. Dla mnie szokujące jest to, że lekceważy się próchnicę nawet u małych dzieci. Już trzylatki mają poważne ubytki wywołane próchnicą. Bagatelizuje się ten jakże poważny problem, no bo przecież zęby mleczne zaraz wypadną…

Drugi podstawowym celem akcji jest wywarcie nacisku na polityków. Zawstydzanie ich  lekko prowokacyjnym hasłem akcji: Pytaj polityków, jak długo jeszcze w Polsce ma rządzić próchnica!!!

Nie będzie łatwo, bo emocje związane z polityką, sympatie i antypatie są ostatnio bardzo silne. Liczymy na to, że przynajmniej część wyborców uzna dyskusję o sposobach zaradzenia próchnicy za wartościową.

Postulujemy wprowadzenie programu 1000+, aby każdy Polak otrzymał tysiąc złotych na leczenie próchnicy. Jest to rozwiązanie najprostsze, nie upieramy się, że perfekcyjne. Ale w sytuacji braku jakichkolwiek propozycji jest po prostu najlepsze. Ponieważ jest.

Zapraszam do poparcia akcji: https://www.facebook.com/1000PlusDoZdrowia/

A sama udaję się do codziennej pracy na pierwszej linii. Nasza klinika oferuje nowoczesne metody leczenia próchnicy. Zapraszam na wizytę.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6