Pewności siebie i radości przeżywanej z bliskimi!

19 grudnia 2022

Krystyna Mancewicz

19 grudnia 2022

Jak co roku zastanawiamy się nad świątecznymi życzeniami dla Pacjentów. Ten rok był i jest wyjątkowo trudny. Choć trzeba przyznać, że i poprzedni – pandemiczny – do najzwyklejszych nie należał. Pandemia ustąpiła miejsca wojnie tuż za naszą granicą.
Wszyscy pamiętamy ogromny wysiłek społeczeństwa, które przyjęło miliony uchodźców. Ciągle staramy się pomagać. Zmagamy się z kosztami wojny płacąc więcej w sklepach. No i chcąc nie chcąc, stresujemy się.

Pamiętajmy o swoich potrzebach. Zdrowie mamy jedno i w wyniku wystawienia organizmu na długotrwały stres, może się ono pogorszyć. Dostrzegam to u pacjentów. Częściej zdarzają się osoby, cierpiące na bruksizm – czyli ścieranie się zębów wynikające z ich bezwiednego tarciem w trakcie snu. To trudna do zauważenia dolegliwość. Poświęciłam jej osobny wpis, więc proszę zapoznać się objawami i sposobami leczenia.

Dbanie o siebie jest podstawą dobrego nastroju i zdrowia w ogóle. Jeśli sami siebie potrafimy traktować przyjaźnie i z czułością, na jaką zasługujemy, to łatwiej jest nam poradzić sobie z codziennymi i niecodziennymi wyzwaniami. Również łatwiej nam jest dbać o dobrostan innych.

Wizyty u dentysty na pewno leży wśród obowiązków względem samego siebie. Jeśli się z takiego obowiązku wywiązujemy, to automatycznie wzrasta poczucie sprawczości, poprawia się nastrój i mamy większą ochotę pokonywać problemy i realizować plany.

Plany są bardzo ważne, należy je mieć nawet w trudnych czasach. Może właśnie w trudnych czasach są szczególnie ważne. Planując działania otwieramy się na przyszłość, kształtujemy tę przyszłość. I nawet jeśli nasze plany muszą ulec modyfikacji, to jest to modyfikacja drogi, a nie bycie pionkiem przesuwanym na szachownicy życia przez tajemnicze siły.

Dobrze mieć plany. Pochwalę się. W tym roku zrealizował inwestycję, do której przygotowywałam się już od jakiegoś czasu, a którą musiałam odłożyć z powodu pandemicznych lockdownów. Otóż zmodernizowałam wyposażenie kliniki stomatologicznej. Mamy teraz nowy znakomity tomograf oraz szczególnie cenny – najnowocześniejszy skaner wewnątrzustny. Wybór trwał długo i wymagał spokojnej analizy możliwości sprzętu.

Wybrałam najlepiej jak to tylko możliwe. I dzięki temu topowym skaner wewnątrzustny służy naszym pacjenotom. Warszawa zasługuje na najlepsze także w stomatologii cyfrowej, która bez nowoczesnej technologii byłaby niemożliwa.

Dzięki stomatologii cyfrowej diagnoza jest precyzyjniejsza, leczenie szybsze i efektywniejsze. Przesył danych szybszy, archiwizacja łatwiejsza. I przede wszystkim Pacjent ma większy komfort. Sam może zobaczyć co należy poprawić, może zobaczyć kolejne etapy planu leczenia, no i może współuczestniczyć w projektowaniu końcowego efektu. To jest niesamowite. Ułatwia terapię i napawa Pacjenta pewnością siebie. To wielka radość oferować Pacjentom najlepsze możliwe rozwiązania.

Czegóż zatem mogę Państwu życzyć. Przede wszystkim, aby Państwo mieli plany, niezależnie od okoliczności marzyli o nowych celach. I powoli, ale nieustannie posuwali się ku spełnieniu marzeń. Ważna jest konsekwencja, a chwilowe trudności mogą okazać się pomocne. Czasami, warto dłużej się zastanowić i postudiować zagadnienie. Ten czas nie pójdzie na marne.

Życzę Państwu spokojnej pewności siebie. Budowania jej każdego dnia. Bycia dla siebie najlepszym przyjacielem i opiekunem. Podołania obowiązkom i satysfakcji z rozwijania się. A także radości z bycia z bliskimi. To dla nich staramy się przecież być najlepszą wersją siebie i często dzięki nim, stajemy się kimś jeszcze lepszym. Bądźmy dobrej myśli i pomyślmy, jak będzie wspaniale, gdy zrobi się na świecie spokojniej. Wszystkiego dobrego!

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6