Lek na próchnicę. Jak działa Curodont Repair?

20 czerwca 2023

Krystyna Mancewicz

20 czerwca 2023

Próchnica to poważna choroba. Powodujące ją bakterie nie tylko niszczą zęby, ale także narządy wewnętrzne. Każde odkrycie medycyny, które pomaga zwalczać próchnicę jest na wagę złota.

Ten wpis poświęcę farmakologicznemu sposobowi regeneracji szkliwa w początkowej fazie próchnicy. Podkreślam, że w początkowej, bo cudów nie ma. Jeśli już zrobiła się w zębie dziurka, to konieczny jest zabieg na fotelu dentystycznym. Nawet widoczny gołym okiem ubytek bez problemu uzupełnimy i to bezboleśnie. Ale zanim najtwardsza i najodporniejsza tkanka, jaką jest szkliwo, zostało przez bakterie dosłownie przetrawiona na wylot, to dałoby się coś zrobić bez wiertła lub lasera.

Curodont Repair – skuteczny i bezpieczny

Preparat Curodent Repair jest przeznaczony do leczenie wczesnych zmian próchnicowych i wykorzystuje mechanizm sterowanej regeneracji szkliwa. Skutecznie powstrzymuje i cofa wczesne stany próchnicowe w prawie 9 na 10 przypadków. Badania mówią o 86 procentach skutecznych terapii.

Dużą zaletą jest to, że może być stosowany także u dzieci. Oto link do artykułu o stomatologii dziecięcej w klinice Artodonto.

Potęga remineralizacji, czyli samoleczenie szkliwa.

Osobom niezainteresowanym medycyną wydaje się, że szkliwo nic tylko z czasem słabnie i robi się coraz cieńsze i mniej odporne. Fachowo taki negatywny proces nazywa się demineralizacją. Składające się na szkliwo związki chemiczne są niszczone i wypłukiwane przez wydzieliny bakterii. Zupełnie tak, jakbyśmy z muru wyjmowali cegiełki. Gdyby był tylko taki negatywny mechanizm, bardzo szybko wszyscy stracilibyśmy zęby.

Na szczęście oprócz demineralizacji natura wymyślił remineralizację. Trudno wymówić, ale łatwo zrozumieć. Remineralizacja to naturalne łatanie ubytków w strukturze szkliwa. Odbywa się ono na poziomie atomowym. Możemy porównać to, do wkładania nowych cegiełek w nadkruszony mur. Dlaczego tak podkreślam znaczenie procesu remineralizacji? Bo proces ten zachodzi tylko wtedy, gdy zęby są czyste, wyszczotkowane. Ślina ma bezpośredni dostęp do szkliwa i nic nie przeszkadza, aby odbywało się „magiczne” odbudowywanie struktury. Najintensywniej odbywa się to w nocy. Dlatego tak bardzo ważne jest staranne szczotkowanie zębów przed snem. Dajmy szansę naturze przeciwstawić się próchnicy.

Jak działa preparat Curodont Repair?

Preparat ten działa jak rusztowanie, które ułatwia cząsteczkom wpasowanie się odpowiednie miejsce w naruszonej strukturze szkliwa. Preparat wykorzystuje peptydy, które wypełniają sobą uszkodzone miejsce. Tworzą biomatrycę, dzięki której jony wapnia i fosforanów, naturalnie występujące w ślinie, łatają ubytek. Dzięki temu rusztowaniu tworzą nowe kryształki hydroksyapatytu, które stabilnie łączą się z cząsteczkami szkliwa.

Hydroksyapatyt – proszę nie obawiać się chemicznej nazwy. To naturalny związek, dzięki któremnasze tkanki kostne są odpowiednio twarde i wytrzymałe. A nasze szkliwo potrafi podołać swoim obowiązkom. Dzięki hydroksyapatytowi zęby dają radę gryźć, żuć i ładnie wyglądać.

I z tym optymistycznym akcentem zapraszam na wizytę.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6