Karta przeciwbólowa – tylko dla mężczyzn!

5 marca 2020

Krystyna Mancewicz

5 marca 2020

Mówi się, że mężczyźni są mniej odporni na ból niż kobiety. Musielibyśmy przyjąć ten pogląd za prawdziwy, gdybyśmy za źródło wiedzy przyjmowali na przykład treść zabawnych memów. W rzeczywistości sprawa jest bardziej skomplikowana. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest obiektywnie zweryfikować poziom natężenia bólu i wiarygodnie porównywać wyniki różnych osób. Naukowcy próbują przeprowadzić takie badania.

Na przykład Uniwersytet Kalifornijski sprawdzał to za pomocą lodowatej wody. Kobiety szybciej wyjmowały rękę z naczynia. Mężczyźni potrafili wytrzymać dłużej, szczególnie wtedy, gdy otrzymywali dodatkowe 20 dolarów nagrody.

Kobieta ma dwa razy więcej receptorów bólowych na skórze niż mężczyzna. Więc niewątpliwie mężczyźni są bardziej gruboskórni. Ale czy wytrzymalsi na każdy rodzaj bólu?

Być może kobiety, dlatego chętniej dbają o swoje zdrowie, bo bardziej boją się bólu. I może też dlatego częściej bywają u dentysty, że chcą uniknąć przyszłych dolegliwości. Ale z drugiej strony, czego jak nie bólu boją się mężczyźni, których tak samo przeraża klinika stomatologiczna, Warszawa czy małe miasto, młody czy starszy, wiercenie czy laser, a może heal ozon. Nie rozstrzygniemy przyczyn lekceważenia przez panów stanu ich uzębienia. Spróbujmy ich zmotywować.

Wyżej opisane doświadczenie zasugerowało nam pomysł. Jeśli mężczyźni są w stanie dla pieniędzy znieść dużo więcej, to, aby Panów zmotywować, wprowadzamy Kartę Przeciwbólową tylko dla mężczyzn z rabatami na wiele usług w Artodonto. Prosimy dzwonić i dowiadywać się o szczegóły, które się zmieniają w zależności od dostępności poszczególnych terapii: takich jak wybielanie, leczenie pod mikroskopem i inne usługi stomatologiczne (ceny tutaj).

Karta Przeciwbólowa w Artodonto – to argument finansowy.

Głównym racjonalnym powodem powinno być to, że próchnica jest bardzo zaraźliwa. Mężczyzna powinien z nią walczyć, aby chronić swoje dzieci i swoją kobietę. Tylko się wydaje, że próchnica atakuje same zęby, jest odpowiedzialna za mnóstwo bardzo groźnych dla zdrowia i życia powikłań.
A dodatkowy doświadczalnie potwierdzony powód jest taki, że leczenie obecnie jest bardzo często absolutnie bezbolesne albo istnieje wiele możliwości wyeliminowania bólu.

Karta Przeciwbólowa Artodonto, jako motywator i prezent z okazji Dnia Mężczyzn!

Wszystkim życzę wielu okazji do cieszenia się zdrowym uśmiechem, zapraszam na wizytę!

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6