Super-Dentysta vs. Covid19, Próchnica, Wady zgryzu…

21 lipca 2020

Krystyna Mancewicz

21 lipca 2020

W związku z pandemią zostały wprowadzone ograniczenia, których przestrzeganie ma powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Respektowanie obostrzeń zabezpiecza zdrowie każdego z nas i pozwala służbom medycznym uniknąć katastrofalnych skutków skokowego wzrostu liczby ciężkich przypadków.

Dlatego trzeba przestrzegać rozporządzeń, pomimo uciążliwych, ale przecież tak naprawdę drobnych niedogodności.

Zgodnie z rozporządzeniem Rządu, tak jak każda solidna klinika dentystyczna, wprowadziliśmy w Artodonto specjalne procedury. Nakładają one na nas szereg dodatkowych obowiązków, ale dzięki temu Pacjenci mogą czuć się zupełnie bezpiecznie.

Dodać należy, że gabinety dentystyczne jako miejsca, gdzie wykonuje się zabiegi zawsze podlegały ścisłym przepisom. Teraz dodatkowo zaopatrzyliśmy się w ponadstandardowy kompletny sprzęt ochronny z atestami, odkażamy pomieszczenie po wizycie każdego Pacjenta, umawiamy wizyty tak, aby pacjenci nie spotykali się ze sobą. Do dodatkowy mierzymy temperaturę – i pacjentom, i sobie. Nie ma wielkiego sensu wymieniać detalicznie wszystkich zaleceń, tym bardziej, że większości z nich Pacjenci nawet nie zauważą, bo w żadnym stopniu nie wpływają na komfort wizyty.

Robimy znacznie więcej – także dzięki najnowocześniejszej technologii stomatologicznej. Stomatologia cyfrowa pozwala zmniejszyć liczbę wizyt w gabinecie. Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu diagnoza i leczenie jest wyraźnie precyzyjniejsze i skrócone.

A dzięki laserowi dentystycznemu wysokiej klasy zabiegi są zdecydowanie mniej inwazyjne i bezpieczniejsze.

Pożytki płynące ze stomatologii cyfrowej są liczne i nie do przecenienia, tak pod względem czysto medycznym, estetycznym, jak i epidemiologicznym. Zmniejszają liczbę bezpośrednich kontaktów nie tylko między pacjentem i dentystą, ale dzięki eliminacji wycisków, form – także między dentystą, a protetykiem i innymi specjalistami.

Bardzo cieszy nas, że przed pandemią nabyliśmy skaner wewnątrzustny wraz z całym systemem służącym diagnostyce, planowaniu i wizualizacji etapów leczenia, a także ułatwiającym zabiegi. W obecnym trudnym czasie możemy służyć Pacjentom najwyższej światowej jakości technologią.

Tutaj muszę przypomnieć, że covid19 jest groźny dla grup ryzyka, tymczasem taka zwykła próchnica poważnie zagraża zdrowiu każdego przez wywoływane przez nią powikłania. Więc gdy pojawia się w zębie dziurka, proszę jej nie lekceważyć. Powszechność próchnicy nie czyni z niej choroby mniej groźnej, prawda?

Także przerwanie lub odwlekanie leczenia ortodontycznego jest niekorzystne dla zdrowia zębów i ogólnego funkcjonowania całego organizmu.

Jeśli zaś chodzi o stomatologię czysto estetyczną, to przecież zadbanie o zdrowy i piękny uśmiech jest doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia, które w wyniku ograniczonych kontaktów u wielu osób jest obniżone. Dziś można się skryć za maseczką – ale kiedyś wreszcie wszystko wróci do normalności. Zdrowy, jasny, estetyczny uśmiech to najlepsza wizytówka!

Serdecznie zapraszam na wizytę.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6