Ortodoncja cyfrowa w Artodonto

3 lutego 2020

Krystyna Mancewicz

3 lutego 2020

Warto spojrzeć wstecz, aby zobaczyć drogę, jaką się przebyło. Dzięki temu zyskuje się satysfakcję, która motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań. Kilkanaście lat temu nadałam swojej klinice stomatologicznej nazwę Artodonto.

Zainspirowało mnie połączenie słowa „art” (jak sztuka) i „ortodoncja/ortodontyczne” (jako specjalizacja stomatologiczna szczególnie związana z estetycznymi aspektami leczenia). Od zawsze w Artodonto doskonalimy sztukę dbania o piękny uśmiech. Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, ale tak się szczęśliwie składa, że to właśnie zdrowe zęby i prawidłowy zgryz są naturalnym wzorcem piękna.
Zawsze oferowaliśmy naszym Pacjentom najlepsze metody skutecznego leczenia. Najczęstsze wady zgryzu* leczy się aparatami ortodontycznymi (w zależności od wady zgryzu i stylu życia Pacjentów mogą to być stałe aparaty ortodontyczne lub ruchome aparaty ortodontyczne).
Z najnowcześniejszych typów aparatów polecamy dwa systemy – Invisilign oraz Clear Aligner. Ogólna zasada w obu przypadkach jest podobna. Są to zestawy transparentnych, praktycznie niedostrzegalnych tzw. szyn, przygotowywanych indywidualnie dla każdego Pacjenta. To najwygodniejszy i najbardziej dyskretny sposób leczenia wad zgryzu. W miarę postępów w leczeniu zakłada się kolejne szyny, coraz bardziej zbliżając do upragnionego ustawienia zębów. W wielu wypadkach, ale oczywiście nie we wszystkich, jest to najlepsze rozwiązanie, które może zaproponować dentysta. Warszawa charakteryzuje się tym, że wiele osób mieszkających tutaj z powodów zawodowych pragnie uniknąć stałych, metalowych aparatów. Dla niech mamy do wyboru metodą Clear Aligner lub Invisilign.

Sztuka leczenie ortodontycznego polega na tym, aby jak najdokładniej zdiagnozować ortodontyczny problem i szczegółowo zaplanować leczenie. Niezastąpiony jest przy tym skaner wewnątrzustny – nowoczesne urządzenie, który pozwala na idealne odwzorowanie pozycji każdego zęba. Dzięki oprogramowaniu możemy stworzyć obraz docelowego ustawienia oraz przedstawić Pacjentowi poszczególne etapy terapii.Zastanawiasz się nad poprawieniem swojego zgryzu? Zapraszamy na wizytę do Artodonto. Dzięki ortodoncji cyfrowej, zobaczysz praktycznie od razu swój wymarzony uśmiech. To jest cel. Powitaj przyszłość z uśmiechem!

* – Typy wad zgryzu: tyłozgryz, przodozgryz, zgryz otwarty, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy, zgryz przewieszony.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6