Karnawał!

22 stycznia 2020

Krystyna Mancewicz

22 stycznia 2020

Dziwna ta zima. Podobno w podwarszawskich lasach można zbierać grzyby. Jednak tradycyjne zimowe rozrywki wydają się bardziej pociągające niż grzybobranie. Niestety lubiane przeze mnie biegi narciarskie pozostają w tym roku niespełnionym marzeniem. Brak śniegu. Szaro i ponuro. Ale jest karnawał.

Mam nadzieję, że kreacje już gotowe, towarzystwo dobrane i miejsca zarezerwowane. W ostatniej chwili też pewnie da się znaleźć ciekawą ofertę balów karnawałowych.  Tradycji musi stać się zadość. Zima bez śniegu jest jak karnawał bez promiennego uśmiechu. Czy to elegancka maseczka, czy szalone przebranie – zdrowy, naturalny, biały  uśmiech jest niezbędnym dodatkiem, a wręcz celem zabawy!!

Na szczęście łatwiej wyczarować naturalną biel zębów niż śnieg za oknem. Każdy, kto chce poprawić sobie nastrój i estetykę uśmiechu, może to zrobić szybko dzięki metodzie Beyond. W wyniku naświetlania specjalną lampą zęby już po pół godzinie stają się wyraźnie bielsze. Inną metodę – nakładkową – można stosować w domu. Nie jest tak szybka.  Więcej informacji o wybielaniu znajdą Państwo w dziale stomatologia estetyczna.

Wybielanie zębów  jest stosunkowo najszybszym sposobem na poprawę wyglądu zębów. Terapie ortodontyczne trwają dłużej. Ale zabiegu wybielania też proszę nie odkładać na ostatnią chwilę. Powód jest bardzo prosty. Otóż po zabiegu przez co najmniej 48 godzin trzeba utrzymywać białą dietę. Żadnego czerwonego wina, ani kolorowych  pokarmów, typu stek, gulasz czy bigos. W tym czasie należy zrezygnować ze wszystkich składników pożywienia, które zabarwiłby białą tkaninę. Więc lepiej wybielić zęby co najmniej kilka dni przed karnawałowym balem (lub weselem albo studniówką:-), aby, oprócz muzyki, tańca i rozmów, cieszyć się również bez ograniczeń wszelkimi potrawami, napojami i deserami. Można sobie pofolgować. Życzę dobrej zabawy.

Zapraszam na wizytę do Artodonto.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6