Mikołaj musi być optymistą!

4 grudnia 2020

Krystyna Mancewicz

4 grudnia 2020

Optymizm! Jedna z najważniejszych cech ludzi szczęśliwych i pozytywnie wpływających na otoczenie. Nie stoi w sprzeczności z rozsądkiem. Podstawą optymizmu jest trzeźwy osąd sytuacji, wyrażany takimi stwierdzeniami jak „po co martwić się na zapas?”, „nie martw się tym, na co nie masz wpływu”, „Nie ważne, że się potykasz. Ważne, że wstajesz.”

Czarnowidztwo wpędza w zły nastrój, marnuje energię na myślenie o zagrożeniach, których większość nigdy się nie spełni. Generalnie pesymizm działa demotywująco, tak na otoczenie, jak i na osobę, która „na każde rozwiązanie potrafi znaleźć problem”.

Ogólnie sytuacja zdrowotna podczas pandemii jest trudna. Coraz więcej osób, może o sobie powiedzieć, że zna kogoś, kto zachorował na covid-19. Powinien więc wyraźnie zmaleć sceptycyzm dotyczący niezbędności przestrzegania ograniczeń. Czasami objawy są lekkie – niewielka gorączka i brak powonienia. Niestety zdarzają się też ciężkie przypadki. Wzrost śmiertelności spowodowany jest częściowo zmianami w służbie zdrowia – ograniczenie wykonywania zabiegów, operacji, zawieszenie terapii. Miejmy nadzieję, że już istniejące szczepionki okażą się skuteczne i że doświadczenie zdobywane dzięki terapiom, które zakończyły się sukcesem, pozwoli wypracować efektywne i w miarę komfortowe metody leczenia infekcji koronawirusowej.

To co możemy zrobić to dbać o swoje zdrowie. W tym zdrowe zęby. Osoby, które przy pierwszej fali pandemii zrezygnowały z leczenia zębów, na pewno odczuwają już skutki tego zaniechania. Wiosną istotnie – trudno było czasami znaleźć dentystę, bo gabinety zostały zamknięte. Nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia, więc nastąpił drastyczny spadek dostępności usług stomatologicznych.

Obecnie stosowane środki ostrożności, które ma w standardzie każdy dobry gabinet stomatologiczny, pozwalają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom. Jednorazowe kombinezony, maseczki, przyłbice, rękawiczki, każdorazowa dezynfekcja gabinetu po zabiegu i inne środki ostrożności. W naszej klinice mamy ułatwione zadanie, ponieważ posiadamy dwa oddzielne wejścia wprost z ulicy i dwie osobne recepcje. Dzięki temu ryzyko nabawienia się koronawirusa jest praktycznie żadne.

Zdroworozsądkowy optymizm podpowiada, że trzeba robić to co jest w danej sytuacji możliwe. Jeśli więc nie możemy spotkać się ze znajomymi, to tym bardziej powinniśmy utrzymywać kontakt telefonicznie lub dzięki komunikatorom. Jeśli nie możemy chodzić do klubu fitness, to powinniśmy korzystać ze spacerów w lesie lub łąkach. Nie możemy jadać w restauracjach, ale możemy zamówić jedzenie do domu.

Obawiamy się chodzić do dentysty, ale możemy ograniczyć liczbę wizyt, dzięki technologii. Stomatologia cyfrowa znakomicie ułatwia diagnozowanie, planowanie optymalnego leczenia i minimalizuje liczbę koniecznych wizyt. Oraz eliminuje zbędne kontakty. Zawsze stawialiśmy na najnowocześniejsze rozwiązania. Niezbędny w stomatologii cyfrowej skaner wewnątrzustny zamówiłam jeszcze przed pandemią. Z wrodzonego optymizmu.

Życząc zdrowia, spokoju i optymizmu, zapraszam do udziału w dwóch grudniowych promocjach.

White Christmas – 200 złotych rabatu na wybielanie metodą beyond. Po prostu zadzwoń i umów się na wizytę.

Karta Przeciwbólowa – jako prezent lub pozytywnie ponaglającą rózgę dla tych, którzy zabobonnie boją się dentysty. Aby odebrać, zadzwoń.

Kochani, będzie dobrze. Nie dajmy się zwariować, a damy radę! Zapraszam.

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6