Białe Święta? Oby!

26 listopada 2020

Krystyna Mancewicz

26 listopada 2020

AccuWeather to firma, która od 58 lat prognozuje pogodę dla całego świata. Ciekawe czy w tym roku będzie to prognoza trafna. Według przewidywań grudzień w Polsce ma być niezbyt mroźny, ale jest nadzieja na śnieg utrzymujący się do Świąt! Byłoby pięknie, gdyby sprawdziły się te słowa:

„Zimowa aura 2020/21 może podzielić Polskę na zimny wschód i cieplejszy zachód. Sprawi to już na początku grudnia wyż rosyjski z zimnym powietrzem znad Syberii; spadnie sporo śniegu, mróz potrzyma 2-3 tygodnie.” – * link do źródła na końcu tekstu.

Reszta zimy będzie raczej łagodna i podobna do tej ostatniej, gdy Warszawa była biała tylko przez jedno popołudnie. Biorąc pod uwagę, że koronawirusowe obostrzenia utrudniają wyjazdy na wypoczynek, w tym roku również nie będę miała okazji nacieszyć się nartami biegowymi. Cóż począć, taki mamy klimat.

Mam nadzieję, że chociaż góralom uda się pobielić stoki i narciarze będą mogli szusować w najlepsze jak za starych, dawnych czasów. Oby tylko koronawirus się nie rozszalał.

Wracając do przewidywań dotyczących bieli. W internecie można znaleźć wiele domowych sposób na wybielanie zębów. Radziłabym raczej uważać z ich stosowaniem. Naturalną biel zębów jest łatwo  zepsuć. Aby ząb nie raził sztucznością i miejscowo się nie przebarwił, lepiej wybielać zęby pod opieką lekarza dentysty. Drugim i nie mniej ważnym powodem do ostrożnego traktowania internetowych porad – jest zdrowie. Naruszenie struktury szkliwa lub tkanki dziąseł, a to grozi przy amatorskim wybielaniu, to poważne niebezpieczeństwo. Primum non nocere wg Hipokratesa, mimo że dotyczy środowiska lekarskiego, warto także nam wszystkim wcielić go  w życie. Naprawdę nie warto eksperymentować ze zdrowiem, tym bardziej, gdy eksperyment może wcale lub tylko na bardzo krótki czas dać efekt wizualny, powodując trwałe uszkodzenia zębów.

W klinice Artodonto oferujemy nowoczesną, ale sprawdzoną już metodę – wybielanie za pomocą światła lampy Beyond. Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Metoda jest bardzo efektywna. Jednorazowy zabieg rozjaśnia zęby od kilku do kilkunastu tonów. To zależy od indywidualnych cech pacjenta. Więcej na ten temat w dziale: stomatologia estetyczne – wybielanie lampą Beyond.

Gdy świat szaleje z powodu Black Friday, my zapraszamy na promocję White Friday. Kto do piątku 27 listopada zgłosi chęć wybielania zębów w naszej klinice, ten otrzyma rabat 200 złotych!

Zapraszam na wizytę!

* –
https://gk24.pl/mamy-pogode-na-zime-jaka-bedzie-zima-20202021-siarczysty-mroz-i-dwa-metry-sniegu-amerykanska-prognoza-pogody-26112020/ar/c1-15165692

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6