Koronawirus a dentysta

7 grudnia 2020

Krystyna Mancewicz

7 grudnia 2020

Ruszają szczepienia na covid-19! Na razie w Moskwie i w Londynie. Ciekawe, kiedy dołączy Warszawa?

Dentysta w swojej pracy jest narażony na zakażenie. Jak w przypadku wszystkich specjalizacji medycznych związanych z przeprowadzaniem zabiegów. Dlatego też gabinet dentystyczny jest poddany ścisłemu reżimowi sanitarno-epidemiologicznemu. Tak było zawsze, a w czasie pandemii koronawirusa stosujemy dodatkowe zabezpieczenia, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i z najwyższą troską o zdrowie Pacjentów.

Dlaczego wspominam o tym, że dentysta, a także asystent dentysty jest narażony na emisję koronawirusa? Nie dlatego, żebyśmy chcieli robić z siebie bohaterów. Przede wszystkim dlatego, że po  wielu  miesiącach pracy, w zasadzie na pierwszej linii frontu, widać wyraźnie, że wystarczy przestrzegać zaleceń, aby nie doszło do zarażenia.

Wszyscy nasi lekarze i asystentki – odpukać w niemalowane – są zdrowi, pomimo codziennej pracy z wieloma pacjentami, która wynika z bogactwa oferty. Przy tym proszę wziąć pod uwagę, że podczas zabiegu borowania, higienizacji zębów, leczenia ortodontycznego i chirurgicznego, z ust pacjenta wydobywa się niewidzialna chmurka oddechu. Wszakże Pacjent nie może poddać się zabiegowi w maseczce. Chcąc nie chcąc, stomatolog i asystentka pracują w ryzykownym środowisku. I mimo to się nie zakażają! Maseczka i przyłbica naprawdę znacząco obniżają ryzyko zarażenia się koronawirusem lub grypą.

Dodatkowo mamy jednorazowy kombinezon i rękawice, ale bezpośrednim zabezpieczeniem jest maseczka, czasami nawet dwie oraz i przyłbica. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Pacjentów, to istotna jest dezynfekcja gabinetu po każdej wizycie. A także planowanie wizyt w taki sposób, aby Pacjenci nie spotykali się w poczekalni. W Klinice  Artodonto posiadamy dwie osobne recepcje z oddzielnymi wejściami bezpośrednio z ulicy.

Więc jeszcze raz. Maseczki, przyłbice i dezyfekcja działają. Lęk przed koronawirusem to nie jest dobry powód, aby zrezygnować z leczenia zębów, a nawet z wizyt kontrolnych. Dobra klinika stomatologiczna w Warszawie oferuje najwyższy światowy poziom. Oby co najmniej tak dobrze działały placówki zwalczające covid-19.

Mam nadzieję, że szczepionki na koronawirusa okażą się skuteczne i jak najszybciej każdy będzie mógł wyjść z domu bez maseczki. Spotkać się ze znajomymi, odwiedzić rodzinę, umówić się w restauracji. Ehh! Trzeba być dobrej myśli. Przygotujmy się na powrót normalnego życia – powitajmy je promiennym uśmiechem.

Zapraszam na wizytę i do skorzystania z dwóch promocji:
1. Do końca grudnia rabat -200 złotych na wybielanie zębów lampą Beyond.
2. Do wzięcia jest także rabatowa Karta Przeciwbólowa dla mężczyzn.

Zdrowia i dobrego nastroju!

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6