Warszawa jest miastem kontrastów. Widać to na pierwszy rzut oka. Obok rozpadających się kamienic powstają nowoczesne drapacze chmur. Są także kontrasty ukryte głębiej, ale mocniej dotykające każdego z nas. Stosunkowo często spotykamy osoby o pięknym, jasnym uśmiechu, a jednocześnie odsetek osób zarażonych próchnicą jest ogromny, dokładnie tak jak w reszcie kraju.

W Warszawie można jeszcze natknąć się dentystów borujących zęby niemal zabytkowym sprzętem, a jednocześnie mamy tu najwięcej laserów stomatologicznych. Jednym z pierwszych, a najprawdopodobniej nawet pierwszym w stolicy, był laser w mojej klinice. Potem nabywałam kolejne supernowoczesne urządzenia.

 

Przy zakładaniu Artodonto postanowiłam, że będę dążyć do oferowania Pacjentom najnowocześniejszych rozwiązań oferowanych przez rozwijającą się stomatologię. Oczywiście wymaga to śledzenia nowinek, nieustannych studiów i głębokiego namysłu, aby wybierać to, co naprawdę służy Pacjentom, a nie jest na przykład tylko chwilową modą.

Stomatologiczne zastosowanie technologii laserowej, choć mogłaby się wydawać laikowi czymś dziwnym, okazało się rozwiązaniem najlepszym z możliwych.
Uporządkowane promieniowanie świetlne ma wiele zastosowań. Od diagnozy, po zabiegi. Laser stomatologiczny można porównać do czarodziejskiej różdżki. Analiza wiązki światła odbitej powierzchni zęba pozwala na bardzo dokładne ustalenie, które obszary są uszkodzone, a które należy zachować. Jest to o wiele precyzyjniejszy sposób diagnozowania niż tradycyjne lusterko i oko. Promień nowoczesnego lasera umożliwia najprecyzyjniejsze usuwanie zainfekowanie chorej tkanki, bez naruszania tkanki zdrowej. W przypadku borowania wiertłem jest to niemożliwe. Laser stomatologiczny działa skutecznie i niezwykle precyzyjnie. Dzięki czemu ząb jest dokładnie oczyszczony, a uzupełniany obszar jest minimalny.

Niestety w wielu wypadkach na leczenie laserem jest już za późno i trzeba użyć mechanicznej borowania. Ale nawet wtedy zabieg może być bezbolesny. Niemniej tak jak napisałam wyżej zalety lasera sprawiają, że leczenie przy pomocy tej metody jest o wiele lepsze, skuteczniejsze, całkowicie bezpieczne i bezbolesne. To właśnie oferuje nowoczesna stomatologia. Warszawa, dzięki takim klinikom jak moja, coraz częściej gości Pacjentów z zagranicy. I to nie tylko Polaków.

Warszawa ma jeszcze dużo do zrobienia, aby osiągnąć światowy poziom w niektórych dziedzinach, ale jeżeli chodzi o bezbolesne leczenie zębów, to naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Proszę zapoznać się z naszymi lekarzami i umówić na wizytę. Dobry dentysta czeka na Państwa w Artodonto.

Kliknij i umów się na wizytę.

 

 

 

Comments are closed.