Kim jest dobry ortodonta? Czym się charakteryzuje? Moim zdaniem, oprócz gruntownego przygotowania lekarskiego, które jest w najoczywistszy sposób niezbędne, specjalista zajmujący się ortodoncją, musi przede wszystkim mieć rozwiniętą wyobraźnię oraz zdolność planowania i przeprowadzania długotrwałego procesu leczenia. A także zdolności komunikacyjne.

Leczenie wad zgryzu to cierpliwe poprawianie ustawienia zębów, tak aby przyjęły właściwą pozycję. Nie da się tego zrobić przypadkowo i od ręki. Wada zgryzu najczęściej bywa widoczna od razu, można powiedzieć, od pierwszego uśmiechu. Czasami jest słyszalna. Zawsze jest szkodliwa dla organizmu. Jej usunięcie to długotrwały proces, w który musi być zaangażowany sam Pacjent. To ostatnie podkreślam, choć takie podkreślenie mogłoby się wydawać zbędne. Niestety nie jest, zdarza się, że niefrasobliwi Pacjenci lekceważą zalecenia, teraz pod pretekstem pandemii. Dobry ortodonta umie przekazać informacje, przedstawić pacjentowi sposób leczenia i jego cele.

Więcej informacji o wadach zgryzu i sposobach ich leczenia, znajdą Państwo pod tym linkiem. 

Każdy dobry dentysta oferuje swoim pacjentom najskuteczniejszą i najbardziej komfortową metodę leczenia. Przyjmujący w naszej klinice specjaliści mają do dyspozycji najlepszy sprzęt. Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu diagnoza stanu uzębienia, a w szczególności wad zgryzu, jest dużo precyzyjniejsza. Łatwiej zaplanować optymalne leczenie. A nawet pokazać pacjentowi poszczególne etapy, dzięki czemu Pacjent może przekonać się, jak wiele może zyskać, dzięki skrupulatnemu współdziałaniu z ortodontą. Nowoczesna technologia wspomaga ortodontę i ułatwia osiągnięcie celów.

Stomatologia cyfrowa, która nie byłaby możliwa bez skanera wewnątrzustnego, jest efektywniejsza i potrafi zaoszczędzić czas. Dzięki temu liczba wizyt jest sprowadzona do niezbędnego minimum. To ważna zaleta oferowanej przez nas cyfrowej terapii ortodontycznej nie tylko w czasie pandemii, gdy należy minimalizować kontakty.

Wyraźnemu skróceniu ulega czas oczekiwania na aparat ortodontyczny. A także dokładniejszej weryfikacji poddawane są skutki poszczególnych etapów leczenia, w celu ewentualnej korekty postępowania. Wszystko to sprawia, że cyfrowa stomatologia, cyfrowa ortodoncja jest tak chętnie wybierana przez Pacjentów i ortodontów.
Chcesz poprawić wadę zgryzu? Dobrze trafiłeś. Tutaj jest dobry ortodonta: Warszawa, Śródmieście, ul. Stawki 4a i ul. Stawki 6. Umów się na wizytę w Artodonto. Zapraszam!

Comments are closed.