Długi weekend a pewność siebie

26 kwietnia 2022

Krystyna Mancewicz

26 kwietnia 2022

Pewność siebie – wszyscy wiemy, że to jest ważne, ale co to tak naprawdę znaczy „być pewnym siebie”?  Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest konieczne,  trudno  bowiem osiągnąć cel, gdy nie wie się, czym on tak naprawdę jest i w którą stronę powinno się zmierzać, aby go osiągnąć. Pewność siebie to nic innego jak zaufanie, jakim siebie darzymy. Jest to postawa, w której czujemy się dobrze sami ze sobą. Akceptujemy siebie i wierzymy w swoje możliwości i kompetencje, wierzymy, że w każdej sytuacji damy sobie radę.

Dosłownie jakbyśmy sobie odpowiednio doradzili i potrafili postąpić zgodnie z tą radą. Jeśli nie mamy do siebie zaufania, to nawet gdy  wiemy, co należałoby zrobić, postąpimy tak, aby utrudnić sobie samemu wykonanie koniecznych czynności, od zwykłego roztrząsania w nieskończoność tych samych wątpliwości, aż po zapomnienie o tym, co mieliśmy robić.

Poznaj samego siebie

Spójrzmy na siebie z zewnątrz, jak na zupełnie innego człowieka. Co to znaczy, że mamy do kogoś zaufanie? Wierzymy w to, że ten ktoś doradzi nam najlepiej jak potrafi, że weźmie pod uwagę naszą sytuację i że jego celem jest nasz dobrostan. Oczywiście ważnym aspektem jest również to,  że ten ktoś nas naprawdę zna. Rozumie nasze potrzeby, zna  nasze mocne i słabsze strony. Gdy spojrzymy na siebie, jak na kogoś zupełnie innego, to zauważymy ileż mądrości kryje się w starożytnej maksymie zdobiącej świątynię w Delfach – Poznaj samego siebie!

Tylko znając siebie, możemy sobie dobrze doradzić i właściwie pokierować swoim losem!

Zdrowe zęby jako przejaw zdrowej pewności siebie

Dlaczego o tym piszę? Wszyscy wiemy, że zdrowie jest najważniejsze. To chyba najbardziej powszechne życzenie na świecie. Chcemy być zdrowi, a jednocześnie dobrze wiemy, że czasami postępujemy w sposób nierozsądny. Odwlekamy wizytę u dentysty, albo o niej zapominamy, co jest bardzo przykre dla dentysty i pacjentów, którzy mogliby w tym czasie zadbać o swoje zęby. Przepraszam za ten wtręt, ale musiałam 🙂 Pozwalamy sobie i dzieciom na zapomnienie o wieczornym szczotkowaniu. Raz na jakiś czas, nic się rzeczywiście nie stanie, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że w ten sposób podważamy zaufanie do samych siebie . Lekceważąc siebie, swój głos rozsądku, swoje potrzeby, dajemy sobie sygnał, że nie jesteśmy ważni. Kropla drąży skałę, a takie małe porażki, jak zapominanie o  szczotkowaniu zębów  podważają w nas samych poczucie pewności siebie. Nie mówiąc już  o tym, że mycie zębów przed snem jest bezwzględnie konieczne! W czasie snu gruczoły ślinowe wydzielają mniej śliny, a to wpływa negatywnie na stan zębów. Ryzyko próchnicy wyraźnie się podwyższa.  Można powiedzieć, że obniżony poziom pewności siebie jest jak próchnica zębów. Trzeba na nią „zapracować”.

Dobry dentysta a zadowolony z siebie Pacjent

I próchnicę i brak pewności siebie można leczyć. Warto połączyć te dwa cele. I zbytnio nie folgować sobie i swoim bliskim. Dobry dentysta z łatwością poradzi sobie z próchnicą, przebarwieniami zębów, wadą zgryzu. A Pacjenci realizując swój plan leczenia budują swoją pewność siebie. To pewność siebie objawia się pięknym uśmiechem! Klinika Artodonto jest właśnie po to, aby przywracać piękne zęby – oznakę zdrowej pewność siebie. Zapraszam na wizytę.

Przed nami długi weekend. Jest okazja, aby odpocząć i zadbać o swoje zdrowie i nie zapominać o budowaniu pewności siebie. Bądźmy dla siebie dobrzy i szczotkujmy zęby! Miłego wypoczynku!

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6