Próchnicy mówimy stop!

14 czerwca 2019

Krystyna Mancewicz

14 czerwca 2019

Wakacje już za tydzień! Plany zrobione, wszystko przygotowane, walizki spakowane? Czy znajdzie się w nich miejsce na szczoteczkę do zębów, pastę oraz nić dentystyczną?

Te trzy niepozorne przedmioty to potężna broń w walce z próchnicą. Jeśli chcemy mieć zdrowe, ładne zęby i dziąsła. Bez osadu i kamienia nazębnego. W żadnym wypadku nie możemy zrobić sobie wakacji od szczotkowania zębów i używania nici dentystycznej.

Nie zapominajmy, że problemy z zębami, zaczerwienione, rozpulchnione dziąsła, brzydki zapach z ust nie jest tylko miejscowym problemem. Jama ustna jest jak brama, która otwiera drogę do dalszych struktur organizmu. Wszystkie zmiany w jamie ustnej mogą prowadzić do poważnych chorób ustrojowych takich jak cukrzyca, choroby serca i układu krwionośnego.

Bakterie niszczą twarde struktury zębów – szkliwo i zębinę. Dopóki atak mikroorganiznów ogranicza się do jamy ustnej, sytuacja podlega względnej kontroli. Ale z chwilą, kiedy bakterie przedostaną się do krwiobiegu i z krwią docierają do odległych narządów, niszczą ich komórki, wywołują zakażenia, a nawet sepsę!

A więc, Drodzy Państwo, szczoteczka do zębów, pasta oraz nić dentystyczna – to najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób na utrzymanie zdrowych zębów, a tym samym zdrowia całego organizmu.

Życzę udanego i zdrowego wypoczynku!

PS.
Gdyby niestety przyplątała się próchnica, to proszę umówić się jak najszybciej na wizytę. Nowoczesne metody, jakie stosujemy w leczeniu próchnicy, opisuję tutaj: https://artodonto.pl/leczenie/nowoczesne-metody-leczenia-prochnicy/

Ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapraszam na krótki film o tym, dlaczego nić dentystyczna jest niezbędna:

O autorze

Krystyna Mancewicz

Od dziewięciu lat prowadzę własną wymarzoną klinikę stomatologiczną Artodonto. Zapewniam moim pacjentom pełną opiekę dentystyczną na najwyższym światowym poziomie. Możliwe jest to dzięki zgranemu zespołowi lekarzy i asystentek oraz perfekcyjnemu opanowaniu ultranowoczesnych technologii, które nie byłoby możliwe bez ciągłego dokształcania się. Sprzęt to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba chcieć i umieć korzystać z niego dla dobra pacjenta.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6