Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa to najbardziej komfortowy dla Pacjenta i najbardziej efektywny sposób leczenia zębów i uzupełniania braków. Najpełniej jej możliwości wykorzystuje się w ortodoncji i protetyce.
Podstawą jest oczywiście technologia, a konkretnie w przypadku naszej kliniki stomatologicznej jest to tomograf  CS 8200 3D oraz skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS.

Diagnozowanie w stomatologii cyfrowej

Korzyści dla Pacjenta w przypadku stomatologii cyfrowej zaczynają się już na etapie diagnozowania. Dzięki tomografowi i skanerowi wewnątrzustnemu uzyskujemy błyskawicznie bardzo dokładny obraz całego uzębienia w istotnym kontekście kości twarzoczaszki. Badanie jest szybki, a jego wyniki Pacjent może obejrzeć od razu na komputerze. Nie ma także problemu z przechowywaniem lub przesyłaniem takich cyfrowych obrazów.

 

Diagnozowanie wspomagane cyfrowo jest bardzo precyzyjne

Nawet dobry dentysta nie jest jasnowidzem, więc tylko z takimi urządzeniami może wyśledzić każdą nawet najdrobniejszą lub do tej pory niewidoczną zmianę chorobową. Dzięki stomatologii cyfrowej  Pacjent ma pewność, że terapia została dobrana optymalnie, leczenie będzie szybsze, a efekt zgodny z oczekiwaniami estetycznymi.


Skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS

Jest to urządzenie, które wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowe. Umożliwia rejestrację pola protetycznego w ustach pacjenta. Szybko, precyzyjnie i wygodnie. Niepotrzebne są już mało przyjemne, kłopotliwe i obarczone błędem tradycyjne metody i narzędzia. Wyciski, łyżki protetyczne, wzorniki zwarciowe, gips w praktyce stomatologicznej szybko odchodzą do lamusa.


Doskonała jakość „wycisku” cyfrowego

Dzięki skanerowi jakość odwzorowywania pola protetycznego jest nieporównywalnie wyższa. Nieosiągalna tradycyjnymi metodami dokładność sprawia, że wykonane prace protetyczne, korony, mosty, licówki, protezy są idealnie dopasowane. Znacznie poprawia to komfort ich użytkowania i zwiększa trwałość.

Przy pomocy skanera wewnątrzustnego dentysta może wieloaspektowo analizować wycisk cyfrowy, czyli obraz sytuacji w jamie ustnej. Różnicę między wyciskiem w plastycznej masie i odwzorowaniem cyfrowym natychmiast doceni każdy dobry stomatolog. Diagnozowanie na podstawie wycisku cyfrowego pozwala lepiej i efektywnie zaplanować leczenie. Cyfrowy wycisk. Warszawa, klinika stomatologiczna Artodonto. Zapraszamy.


Szybsze i efektywniejsze leczenie

Proces leczenia jest krótszy. Skraca się czas wizyty, gdyż nie są potrzebne „prace ręczne i rzeźbienie w plastelinie”. Dentysta może skupić się na pacjencie i wielowymiarowej analizie miejsca potrzebującego interwencji protetycznej. Nie jest potrzebne transportowanie wycisków, ponieważ klinika stomatologiczna Artodonto jest w stałym kontakcie z pracownią protetyczną i laboratorium ortodontycznym. Przyspiesza to i usprawnia pracę.

Dodatkowo skaner umożliwia wykonywanie zdjęć wewnątrzustnych w jakości HD oraz dobieranie kolor do naturalnych zębów. Wszystko to sprawia, że czas spędzony na fotelu dentystycznym jest nie tylko krótszy i przyjemniejszy, ale jakość pracy protetycznej i ortodontycznej jest lepsza niż przy konwencjonalnych metodach.

Skaner wewnątrzustny 3 Shape rewolucjonizuje również ortodoncję. Ortodoncja cyfrowa i cyfrowa protetyka dobrze służą Pacjentom, dlatego klinika stomatologiczna Artodonto chętnie specjalizuje się w tych dziedzinach.

 

ZALETY LECZENIA SKANEREM 3D

  • większe zadowolenia Pacjentów

  • lepsze diagnozowanie

  • lepsze planowanie leczenia

  • skrócenie czasu leczenia

  • idealny dobór barwy do naturalnych zębów

  • przyjemniejsze i efektywniejsze wizyty w gabinecie

  • zwiększenie precyzji prac protetycznych

  • większa wygoda i trwałość protez

  • bezpośrednie połączenie z laboratorium ortodontycznym

To krótkie przedstawienie stomatologii cyfrowej i jej najważniejszego narzędzia. Możliwości nowoczesnej technologii medycznej w pełni wykorzysta dobry dentysta, ortodonta i protetyk. Warszawa zasługuje na najwyższą światową jakość leczenia. Dlatego klinika stomatologiczna Artodonto nabywa najnowocześniejszy sprzęt i szkoli się, aby oferować Pacjentom pewność skutecznego leczenia. Zapraszamy. Umów się na WIZYTĘ w Artodonto – Klinika stomatologiczna, Warszawa, Śródmieście.

Smile Design

Smile Design pozwala na wizualizację indywidualnego projektu uśmiechu. Najpierw  wykonywane są zdjęcia w systemie 2D. Na ich podstawie w bardzo krótkim czasie możemy zaprojektować nowy uśmiech. Dokładnie taki w każdym szczególe, jakiego pragnie Pacjent.

Dzięki doskonałej jakości zdjęć widzimy szczegóły, które przedtem były niewidoczne. Smile Design umożliwia wysoce wydajną  współpracę Pacjenta, lekarza i technika, dzięki temu jest możliwa wizualizacja końcowego efektu proponowanego planu leczenia, jego akceptacja oraz zrozumienie.

Ortodoncja cyfrowa

Invisaligne

Leczenie metodą Invisalign jest idealne dla tych, którzy nie chcą nosić widocznego aparatu ortodontycznego.

W tym systemie nie ma zamków ani pierścieni. Są niewidzialne transparentne szyny tzw. alignery, indywidualnie wykonane dla każdego Pacjenta.
I one krok po kroku przesuwają zęby w pożądanym kierunku. Wymienia się je co 1-2 tygodnie, aż do czasu osiągnięcia zadowalających efektów.

Korzyści ze stosowania Invisalign

  • alignery Invisalign są niewidoczne – nikt nie wie, że jest się w trakcie leczenia ortodontycznego

  • alignery Invisalign są ruchome – czyli wyjmowane – zdejmuje się je podczas jedzenia i szczotkowania zębów

  • alignery Invisalign są wygodne i komfortowe

  • alignery Invisalign zapewniają swobodne mówienie

Przy wykorzystaniu bardzo zaawansowanej technologii cyfrowej otrzymujemy kompletny plan leczenia, począwszy od początkowej pozycji zębów aż do końcowego ich ustawienia, zatwierdzonego przez lekarza i pacjenta.
Więcej o Invisalign – terapii, którą oferuje Artodonto, klinika stomatologiczna, Warszawa, znajdą Państwo w tym artykule

Invisalign, clear aligner, symulacja leczenia

Clear Aligner – nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Clear Alighner to nowoczesny system leczenia ortodontycznego przeznaczony dla dorosłych pacjentów. Umożliwia korygowanie wad zgryzu bez użycia mało estetycznych klamer, śrub czy zamków stosowanych w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.

Zamiast metalowych elementów wykorzystywane są transparentne, biokompatybilne szyny z tworzywa, praktycznie niezauważalne dla otoczenia.

Oprócz walorów estetycznych Clear Aligner niewątpliwie ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej. Clear Aligner można bez żadnego problemu zdjąć z zębów i oczyścić je w każdej chwili.

Więcej na temat systemu Clear Aligner w tym artykule. Zaprasza do lektury i umówienia wizyty. Ortodonta, Warszawa, cennik.

Symulacja wyników leczenia ortodontycznego – ortodonta, Warszawa

Każdy dobry ortodonta pragnie, aby pacjent był zadowolony z wyników leczenia i miał pewność, że naprawdę warto je podjąć. Ale jak przedstawić prawidłowy układ zgryzy, który będzie dopiero skutkiem terapii? Ortodoncja cyfrowa umożliwia nie tylko doskonałą diagnozę i zaplanowanie leczenie. Daje także wgląd w przyszłość. Dzięki trójwymiarowej cyfrowemu wyciskowi, możemy dosłownie pokazać poszczególne etapy leczenia oraz finałowy efekt.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tradycyjny aparat ortodontyczny, czy na któryś z nowych systemów takich jak Clear Aligner czy Invisalign, dzięki Artodonto zobaczysz, jak będzie wyglądał Twój doskonały uśmiech. Dla pewności wybierz Artodonto! Zapraszamy na wizytę.

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6