Plombisie

UNIKALNY PROGRAM KLINIKI ARTODONTO DLA MAŁYCH PACJENTÓW

Aby zamienić wizytę u dentysty w magiczną przygodę, opracowaliśmy specjalny program dla kilkuletnich pacjentów. Wielu rodziców zupełnie niepotrzebnie obawia się przyprowadzić swoje dziecko do gabinetu stomatologicznego. Jeśli wynika to z własnych traumatycznych wspomnień, to z całą odpowiedzialnością zapewniamy, że nowoczesna stomatologia oferuje naprawdę bezbolesne leczenie. Klinika Artodonto jest wyposażana w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy. Pracują u nas znakomici specjaliści. Przy wczesnym wykryciu problemu z uzębieniem, nie ma mowy o tym, aby zabieg był bolesny. Zdarza się, że opór stawia samo dziecko, które nasłuchało się w przedszkolu strasznych opowieści od bardziej doświadczonych kolegów, albo od rodzeństwa. Jaki jest mechanizm powstawania takich mrożących krew w żyłach opowieści? Najprostszy – dzieci przechwalają się, jak wiele rzekomo musiały znieść, przy okazji strasząc swoich kolegów. Skuteczność takiego negatywnego przekazu zależy od wyobraźni dziecka, jego podatności na sugestię i… czegoś jeszcze: Mamy nadzieję, że nie dyscyplinują Państwo swoich dzieci -„jak nie będziesz mył zębów, to pójdziesz do dentysty!”

O zęby należy dbać dla własnego zdrowia i urody. A do dentysty dziecko powinno przyjść zanim – podkreślmy to wyraźnie – zanim ząbki zachorują. Wtedy ta pierwsza wizyta będzie dla dziecka po prostu ciekawym doświadczeniem. Wcześnie wykryty problem, to nie problem. Ale bywa różnie. Świat nie jest doskonały, więc poprawmy go, dostosowując przebieg wizyty do wrażliwości i potrzeb małego dziecka. opierając się na naszych wieloletnich doświadczeniach. Opracowaliśmy program „Plombisie i magiczny kuferek”.
Jak to działa: krokodyl w gabinecie Przed wizytą w Artodonto Rodzic powinien się zorientować, jaki upominek chciałoby otrzymać jego dziecko.


Prawie jak przed Wigilią. Następnie Rodzic kupuje ten upominek i w tajemnicy przed dzieckiem przynosi go na wizytę. Na początku wizyty prezentujemy dziecku Plombisiowy Magiczny Kuferek, który wyczaruje dla niego prezent. Na razie kuferek jest pusty. Przy dziecku zamykamy pusty kuferek na klucz, a klucz wręczamy dziecku do pilnowania. Takie odpowiedzialne zadanie zapobiega nudzie i osłabia stres związany z wizytą, Po wizycie dziecko otwiera Kuferek i znajduje w nim upominek. Wizyta u dentysty staje się przyjemna jak wyprawa w świat bajki. No i jest o czym opowiadać młodszemu rodzeństwu i kolegom. Prezent powinien być nieduży i niezbyt kosztowny – nie chcemy przecież konkurować ze Św. Mikołajem.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny ( +48601673702 ) lub mailowy ( artodonto@artodonto.pl ). Najlepiej od razu umówić wizytę. Tym lepiej, jeśli ząbki Państwa dziecka wyglądają na zdrowe. Niech takie pozostaną!

Kontakt

Klinika Stomatologiczna Artodonto.

00-193 Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 4a i Stawki 6