Już od kilku miesięcy w naszej klinice znajduje się skaner wewnątrzustny. Cieszy nas, że po raz kolejny udowodniliśmy, że staramy się zapewnić Pacjentom wszystko, co jest najlepsze w nowoczesnej stomatologii.

Skaner wewnątrzustny znakomicie wkomponował się w naszą ofertę i nie zawiódł wiązanych z nim nadziei. A my intensywnie i w praktyce studiowaliśmy jego możliwości. Samo urządzenie to jedno, ale poznawanie oprogramowania to była kolejna okazja do odkrywania repertuaru zastosowań. Dobry dentysta, tak jak każdy lekarz, musi uczyć się przez całe zawodowe życie. Tylko w ten sposób jest w stanie zaoferować Pacjentom najlepszą możliwą opiekę.

Skaner wewnątrzustny przede wszystkim przydaje się w takich działach stomatologii jak protetyka i ortodoncja. Ogólnie mówiąc stomatologia estetyczna zyskuje nowe świetne narzędzie, które zastąpi tradycyjne i kłopotliwe dla Pacjenta sposoby odwzorowania układu zębów i wolnych przestrzeni w jamie ustnej. Koniec z wyciskami i gipsowymi modelami.

Skaner wewnątrzustny błyskawicznie i precyzyjnie odwzorowuje stan rzeczywisty. Bogate oprogramowanie pozwala dokonać szczegółowej analizy sytuacji i jej efekt przedstawić najbardziej zainteresowanemu lub zainteresowanej, czyli Pacjentowi lub Pacjentce. Bardzo pomaga to w diagnozowaniu, a także w planowaniu leczenia.

Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu łatwiej o precyzję i uniknięcie niedoskonałości, jakie zdarzają się przy tradycyjnych metodach leczenia.

Dużo zyskuje się na czasie, gdyż cyfrowy materiał potrzebny do wykonania na przykład protezy wysyłany jest pocztą elektroniczną. Nowoczesna technika rozwiązuje również kłopot z archiwizacją – do niedawna przecież tylko gipsowych – modeli ortodontycznych, które są częścią dokumentacji medycznej.

Reasumując, skaner nie tylko nie zawiódł naszych oczekiwań, a wręcz przeciwnie, zaskoczył nas ogromem swoich możliwości. Zapraszam na wizytę.