Artodonto27Zmiany próchnicowe są często niewidoczne gołym okiem. Rozwijają się miejscach trudno dostępnych i często dopiero ból uświadamia nam, że coś jest nie tak. Ponadto badanie zgłębnikiem jest nieprzyjemne i raczej mało efektywne. Mówi nam i to nie zawsze, że ubytek istnieje, ale jak duży, to już nie.

Każdy z nas wybierze leczenie, które nie wymaga znieczulenia, borowania i wypełniania ubytku. HealOzon inaczej ozonowanie odbywa się drogą naturalną. Wykorzystywany w terapii tlen trójcząsteczkowy (Ozon) redukuje liczbę mikroorganizmów w ubytkach próchnicowych ma silne właściwości bakteriobójcze i utleniające. Dzięki swoim właściwością Ozon w 10 sekund  usuwa prawie 100% bakterii, powoduje powoduje przewagę procesu remineralizacji, czyli odbudowy twardych tkanek zęba. Ozon stosowany jest najczęściej w przypadku próchnicy początkowej i szczelinowej ograniczającej się do szkliwa.

IMG_2516Inną bezbolesną metodą bezbolesnego leczenia jest terapia laserowa. Stosowana jest gdy ubytek w zębie jest na tyle duży, że nie możemy zastosować HealOzonu.Laser precyzyjnie usuwa tylko zmienioną chorobowo tkankę bez ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek zęba. Długość fali lasera jest tak dobrana by wycinać biologiczne tkanki, które zawierają głównie wodę. To właśnie woda zumożliwia proces odcinania absorbując promieniowanie i pozwala na sprawne usuwanie tkanek, tylko przy minimalnej energii impulsu. Dzięki niewielkiej energii laser nie działa na okoliczne tkanki. Obszar działania wiązki laserowej jest bardzo mały, więc efekt działania jest ograniczony do bardzo małej powierzchni. Przed leczeniem laserem nie trzeba stosować znieczulenia gdyż czas działania impulsu jest tak krótki, co uniemożliwia osiągnięcie progu nerwowej reakcji bólowej. Brak kontaktu z tkankami  i wibracji, nie drażni włókien nerwowych miazgi i nie powoduje martwicy.
Laser, i HealOzon są urządzeniami bardzo bezpiecznymi, przeznaczonymi do częstych i wyczerpujących zabiegów dentystycznych. Łączy w sobie delikatność, skuteczność i minimalizuje ból w trakcie i po zabiegu.