IMG_2520-2

Zmiany próchnicowe są często niewidoczne gołym okiem. Rozwijają się miejscach trudno dostępnych, np. na powierzchniach stycznych zęba i często dopiero ból uświadamia nam, że coś złego dzieje się w jamie ustnej. Ponadto badanie zgłębnikiem jest nieprzyjemne i raczej mało efektywne. Mówi nam i to nie zawsze, że ubytek istnieje, ale jak duży, to już nie.

Każdy z nas wybierze leczenie, które nie wymaga znieczulenia, borowania i wypełniania ubytku. Wykorzystywany w terapii HeaoOzon tlen trójcząsteczkowy (ozon) redukuje liczbę mikroorganizmów w ubytkach próchnicowych ze względu na silne właściwości bakteriobójcze i utleniające. Dzięki temu Heal Ozon w 10 sekund usuwa prawie 90% bakterii. W następstwie czego zachodzi przewaga procesu remineralizacji, czyli odbudowy twardych tkanek zęba nad procesem demineralizacji. Ozon stosowany jest najczęściej w przypadku próchnicy początkowej i szczelinowej, ograniczającej się do szkliwa.

Inną bezbolesną metodą leczenia jest terapia laserowa.

Stosowana jest, gdy ubytek w zębie jest na tyle duży, że nie możemy zastosować HealOzonu. Laser precyzyjnie usuwa tylko zmienioną chorobowo tkankę bez ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek zęba. Długość fali lasera jest tak dobrana, by usuwać biologiczne tkanki, które zawierają głównie wodę. To właśnie woda umożliwia proces odcinania absorbując promieniowanie i pozwala na sprawne usuwanie tkanek, tylko przy minimalnej energii impulsu. Dzięki niewielkiej energii laser nie działa na okoliczne tkanki. Obszar działania wiązki laserowej jest bardzo mały, więc efekt działania ogranicza się tylko do zmienionej próchnicowo tkanki zęba. Przed leczeniem laserem nie trzeba stosować znieczulenia gdyż czas działania impulsu jest tak krótki, co uniemożliwia osiągnięcie progu reakcji bólowej. Brak kontaktu z tkankami i wibracji, nie drażni włókien nerwowych miazgi i nie powoduje martwicy.
Laser i HealOzon są urządzeniami bardzo bezpiecznymi, przeznaczonymi do zabiegów dentystycznych. Łączy w sobie delikatność, skuteczność i minimalizuje ból w trakcie i po zabiegu.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=R4_l51U7qIs[/embedyt]